imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Marcos Tonndorf obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. technologii w Auria – to dowód, że firma stawia na innowacje

Auria_Marcos_Tonndorf.jpg


SOUTHFIELD, Michigan, 23 sierpnia 2022 r. /PRNewswire/ — Firma Auria, czołowy międzynarodowy dostawca rozwiązań podłogowych, akustycznych, termicznych i innych stosowanych w samochodach rozwiązań bazujących na włóknach, wyznaczyła Marcosa Tonndorfa na pierwszego w jej historii dyrektora ds. technologii (CTO). Zadaniem nowego dyrektora będzie realizowanie agresywnej, międzynarodowej strategii innowacji i rozwoju nowoczesnych produktów we współpracy z liderami technologicznymi w przedsiębiorstwie ze szczególnym naciskiem na najnowsze ekscytujące produkty Auria w segmencie pojazdów elektrycznych.

„Nowe stanowisko CTO i powołanie na nie Marcosa to dowód, że nasze przedsiębiorstwo intensyfikuje inwestowanie w innowacje – powiedział dyrektor generalny Brian Pour. – Innowacje stanowią fundament misji naszej firmy, a przywództwo Marcosa, w połączeniu z jego rozległą wiedzą w dziedzinie materiałoznawstwa i rozwoju produktów, powinny przyczynić się do powstawania nowych rozwiązań, które ułatwią naszym klientom osiąganie celów”.

„Możliwość stania na czele wznowionych wysiłków firmy w obszarze innowacyjności to dla mnie zaszczyt. To bardzo dynamiczny i ekscytujący czas dla branży, obserwujemy w niej szybką ewolucję mobilności. Naszą misją jest dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań, dzięki którym klienci mogą udoskonalić dynamikę cieplną pojazdu, zredukować generowany przez niego hałas, a także zmniejszyć jego masę i poprawić komfort jazdy” – powiedział Tonndorf.

Tonndorf jest weteranem branży motoryzacyjnej z blisko 30-letnim doświadczeniem międzynarodowym. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. rozwoju produktu w Ameryce Północnej oraz zarządzania globalnym łańcuchem dostaw, nadzorując proces opracowywania nowoczesnych materiałów i inżynierię produkcji, jak również realizowane przez firmę strategie w obszarach zakupów, logistyki i jakości.

Przed przejściem do Auria Tonndorf przez ponad 10 lat piastował stanowisko wiceprezesa ds. zakupów w spółce Autoneum North America, Inc., gdzie odegrał kluczową rolę w integracji zarządzania cyklem życia produktu i planowania zasobów przedsiębiorstwa, jednocześnie wprowadzając w całej firmie standardy w zakresie specyfikacji produktowych i materiałowych. Wcześniej pracował też na stanowiskach kierowniczych w działach zakupów technicznych międzynarodowych przedsiębiorstw takich jak Siemens VDO Automotive, Bosch Automotive i Mercedes Benz.

Tonndorf pochodzi z Brazylii i posiada tytuł licencjata mechaniki uzyskany na PUC Catholic University w Rio de Janeiro.

Auria

Firma Auria Solutions to czołowy międzynarodowy dostawca rozwiązań podłogowych, akustycznych, termicznych, aerodynamicznych i innych stosowanych w samochodach rozwiązań opartych na włóknach. Podmiot powstał w 2017 r. na fundamencie bogatego, liczącego przeszło sto lat dorobku branży transportowej. Siedziba administracyjno-finansowa Auria Solutions mieści się w Coleshill w Anglii, a jej oddziały operacyjne działają w Southfield w stanie Michigan (USA), Szanghaju w Chinach i niemieckim Düsseldorfie. Firma posiada 17 zakładów produkcyjnych i i 10 zakładów technicznych oraz jest udziałowcem w 6 spółkach joint venture. Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 5 tys. osób na całym świecie.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1882879/Auria_Marcos_Tonndorf.jpg

Źródło: Auria

KONTAKT:

Kontakty międzynarodowe

Julie Noyes

Dyrektor działu komunikacji i marketingu

tel. +1-248 862-2709

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: PR Newswire

 

 


Source link

Leave a Comment