imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

„Mamy sygnały, że do Polski przyjeżdżają pojedynczy terroryści. Próbują się u nas ukryć”

zydzi-tanc

Strona główna &gt Polska &gt „Mamy sygnały, że do Polski przyjeżdżają pojedynczy terroryści. Próbują się u nas ukryć” „Mamy sygnały, że do Polski przyjeżdżają pojedynczy terroryści. Próbują się u nas ukryć” AdRo203 Polska

„Mamy sygnały, że do Polski przyjeżdżają pojedynczy terroryści. Próbują się u nas ukryć, gdy pali im się grunt pod nogami w Europie Zachodniej” – mówi w wywiadzie dla Interii ekspert ds. terroryzmu Krzysztof Liedel.

„W kontekście prognozy zagrożeń to powroty tzw. zagranicznych bojowników, którzy w ciągu lat działalności Państwa Islamskiego przyłączyli się do tej organizacji, a wraz z utratą przez nią zdolności operacyjnych i terenów na Bliskim Wschodzie wracają, by przenieść dżihad do Europy” – wyjaśnia Liedel.

Wiadomo, ilu tzw. zagranicznych bojowników jest już na terenie Europy, a ile do niej zmierza?

„Pojawiają się oficjalne statystyki, ale one z założenia nie mogą być wiarygodne, ponieważ służby podają tylko informacje ustalone, osoby, które są w zainteresowaniu operacyjnym. Natomiast trzeba pamiętać o dużej ciemnej liczbie osób, o których nie wiemy”.

„Gdybym miał oszacować, jak to w tej chwili wygląda, to im bardziej te organizacje są w defensywie w Syrii, Iraku, Somalii i Jemenie, tym więcej ich wysłanników jest w Europie. Spokojnie można założyć, że w tej chwili to kilka tysięcy osób”.

Do których krajów wraca ich najwięcej?

„Głównie do Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Belgii i Hiszpanii”.

Czy Polska jest celem podróży tzw. zagranicznych bojowników?

„Jako cel ataku nadal raczej nie. Natomiast nasza atrakcyjność jako kraju tranzytowego, czy takiego, w którym można się ukryć, wzrasta. (…) Są pojedyncze sygnały, że przyjeżdżają do nas na przechowanie pojedynczy terroryści, gdy zaczyna im się palić grunt pod nogami w Europie Zachodniej”.

Za: https://ndie.pl/mamy-sygnaly-ze-do-polski-przyjezdzaja-pojedynczy-terrorysci-probuja-sie-u-nas-ukryc/ Data publikacji: 24.09.2018

III RPjudeomasońska inwazja obcych na PolskęPartia interesów Syjonistycznychpolskojęzyczna syjono-żydomasoneria
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment