imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“Mam nadzieję, że Grodzki nie stchórzy ws. wniosku o odwołanie”. Stanisław Karczewski w “Graffiti”

gmodr27w523eop37dqyw6j9dvr9undb7.jpg


Prowadzący program Grzegorz Kępka rozmawiał ze swoim gościem m.in. o wyborach prezydenckich we Francji.

 

– Nie jestem zaskoczony wynikiem I tury wyborów we Francji, choć wydawało się, że urzędujący prezydent będzie miał wyższe poparcie – stwierdził Stanisław Karczewski.

 

ZOBACZ: Francja: wstępne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Przewaga Macrona

 

Karczewski zapytany o to, który z kandydatów jest lepszy dla polskiej racji stanu, odpowiedział: – Myślę, że polski rząd i prezydent będą dobrze współpracować z każdym wybranym prezydentem.

 

WIDEO: Stanisław Karczewski w “Graffiti”

 

Stanisław Karczewski odniósł się także do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który podczas zeszłotygodniowej konferencji zwrócił się do Emmanuela Macrona słowami: – Ze zbrodniarzami się nie negocjuje, zbrodniarzy trzeba zwalczać. Z Hitlerem nikt nie negocjował. Negocjowalibyście z Hitlerem? Negocjowalibyście ze Stalinem? 

 

Zapytany o to, czy te słowa były dyplomatycznie zręczne w kontekście trwającej wówczas we Francji kampanii wyborczej, odpowiedział:

 

– Nie możemy mówić o tym, że tam były wybory. Musimy mówić o tym, że za naszą wschodnią granicą jest wojna, to jest dla nas najważniejsze, to jest teraz istotne i na tym musimy skupić teraz swoją uwagę – powiedział senator. – Apel pana premiera, działania polskiego rządu są jednoznaczne: jak najostrzejsze, jak najszybsze i jak najskuteczniejsze sankcje – dodał.

Karczewski: działania UE powinny być przede wszystkim skoordynowane

W zeszłym tygodniu Emmanuel Macron powiedział o premierze Mateuszu Morawieckim, że jest “skrajnie prawicowym antysemitą, który wyklucza osoby LGBT”.

 

ZOBACZ: Emmanuel Macron o Mateuszu Morawieckim: skrajnie prawicowy antysemita

 

– Jak można w ten sposób postąpić? – pytał Stanisław Karczewski. – To też jest wynik tej polityki zagranicznej, która nie jest w Polsce skoordynowana, jest prowadzona przez opozycję, tej polityki, która jest prowadzona przez pana marszałka Grodzkiego – mówił dalej.

 

W poniedziałek ma dojść do spotkania kanclerza Austrii Karla Nehammera z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

 

– Działania Unii Europejskiej powinny być przede wszystkim skoordynowane, nie powinno być tak, że z Putinem rozmawia Macron, kanclerz Austrii, ktoś inny. Ten głos powinien być skoordynowany. Indywidualne działania są chyba nietrafione – stwierdził senator Karczewski.

Stanisław Karczewski o raporcie dot. katastrofy smoleńskiej

Podkomisja do ponownego zbadania wypadku lotniczego zaprezentuje dziś “Raport z badania zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu Tu 154-M nr 101 nad lotniskiem Smoleńsk Siewiernyj na terenie Federacji Rosyjskiej”.

 

– Dopuszczam możliwość, że na pokładzie tupolewa w Smoleńsku nastąpił wybuch. Poczekajmy na raport podkomisji – powiedział Stanisław Karczewski. – Naszym obowiązkiem jest dojście do prawdy – dodał.

 

Zapytany o odwołanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, Karczewski stwierdził: – Mam nadzieję, że marszałek nie stchórzy w sprawie wniosku o odwołanie go, jak tchórzy, chyba przez 387 dni, w sprawie głosowania nad uchyleniem mu immunitetu. 387 dni to rekord, czegoś takiego nie było.

 

– Bezpośrednią przyczyną wniosku o odwołanie marszałka Senatu jest skandaliczna i niedopuszczalna wypowiedź pana marszałka w formie orędzia do narodu ukraińskiego, w której pan marszałek przypisuje polskiemu rządowi współodpowiedzialność za współfinansowanie reżimu Putina. Słowa haniebne, niedopuszczalne, niezgodne z polską racją stanu – mówił pod koniec marca wicemarszałek Marek Pęk.

 

Wcześniejsze odcinki programu “Graffiti” można obejrzeć tutaj.

an/ml/Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment