imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Łukaszenka spotkał się z Putinem. “Dobrze sobie radzimy. Nie ma obaw”

hfo3vb5u3m1487ad581picofbqpozzde.jpg


– Zachód powinien traktować Rosję z szacunkiem – powiedział Władimir Putin podczas spotkania z Aleksandrem Łukaszenką. Białoruski przywódca dodał, że “bez tego nie będzie rozmowy”. – Nikt nie będzie tolerował upokorzeń – stwierdził. Łukaszenka odniósł się też do zachodnich sankcji. – Dobrze sobie radzimy, nie ma obaw – zapewnił.

Białoruski przywódca Aleksandr Łukaszenka udał się w poniedziałek do Soczi, gdzie spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Po spotkaniu na antenie Rossija 24 wyemitowano oświadczenia głów obu państw.

 

Łukaszenka: Jesteśmy gotowi do współpracy. Postawił warunek

Aleksandr Łukaszenka stwierdził, że “Białoruś i Rosja są gotowe do współpracy z Zachodem, ale pod warunkiem pełnej szacunku postawy”. – Zachód powinien szanować Rosję – dodał Putin. 

 

ZOBACZ: Rosja: Wszedł do szkoły i zaczął strzelać. Media: Nie żyje 13 osób

 

– Bez spełnienia tego warunku nie będziemy nawet rozmawiać. Nikt nie będzie tolerował upokorzeń – mówił Łukaszenka. – Przyszłość Europy jest z nami, razem z Rosją – dodał.

 

Łukaszenka o sankcjach: Radzimy sobie dobrze

Białoruski polityk odniósł się też do nakładanych przez Zachód sankcji. Stwierdził, że oba kraje “radzą sobie dobrze”.

 

– Będziemy latać własnymi samolotami wojskowymi i cywilnymi, będziemy się poruszać własnymi samochodami. Dobrze sobie radzimy. Nie ma obaw – mówił. 

 

Jak podała białoruska Belta, przywódcy rozmawiali też o współpracy obu państw. – Mamy konkretne plany w wielu obszarach, kilka dużych projektów, których przygotowanie jest już w zasadzie zakończone – powiedział Putin. 

Łukaszenka spotkał się z Putinem. “Kurs jest słuszny”

Łukaszenka dodał z kolei, że “rozwój naszych gospodarek i ogólna współpraca naszych państw zmieniły się diametralnie w ciągu ostatnich trzech miesięcy”.

 

ZOBACZ: Zaginęła młoda Ukrainka. Dziewczyna może przebywać we Wrocławiu

 

– Przewidywano, że upadniemy. Jednak życie jest pełne możliwości, potrzebujemy kogoś, kto potrzebuje nas i znaleźliśmy partnerów do pomyślnej współpracy i rozwoju naszych gospodarek – mówił Łukaszenka. – Świat wywrócił się do góry nogami, to co się dzieje pokazuje kto jest kim. Nie ma w tym nic złego – dodał. 

 

Białoruski prezydent mówił też, że “obrany kurs jest słuszny”. – Oglądałem dziś wiadomości, cała Europa się gotuje. W najbogatszych Niemczech wszyscy protestują. Wygramy, nie mamy innego wyjścia – mówił. 

mst/zdr/polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment