imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Ludzisławice: Jechał 137 km na godzinę w terenie zabudowanym. Ma dożywotni zakaz prowadzenia

pc96wwjvdx88eysbfgcq5niryey1tmff.jpg


Samochód jechał z prędkością 137 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Jak się okazało, 40-letni kierowca w ogóle nie powinien usiąść za kółkiem, bo miał już dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie za złamanie postanowienia sądowego.

We wtorek policjanci z grupy SPEED kontrolowali kierowców w Ludzisławicach (woj. lubuskie). Po godzinie 12 zauważyli auto, które znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość.

 

Okazało się, że kierowca jechał 137 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. To znaczy, że samochód poruszał się o 87 kilometrów na godzinę za dużo.

Policja: Mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi

– Pojazd zatrzymano do kontroli. Podczas niej wyszło, że kierowca w ogóle nie powinien kierować – przekazał komisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. – 40-latek miał już dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, o czym zdecydował sąd w 2021 roku. Auto musiało zostać przekazane innej osobie – dodał.

 

Policjanci zdecydowali, by w tej sytuacji za znaczne przekroczenie prędkości nie nakładać mandatu karnego, ale skierować wniosek o ukaranie do sądu. Jaroszewicz przekazał, że 40-latek będzie odpowiadał za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami.

 

ZOBACZ: TK: Zatrzymanie prawa jazdy za prędkość niezgodne z konstytucją

 

Policjanci grupy SPEED z gorzowskiej komendy przez cały rok działają na drogach powiatu i miasta.

 

W 2022 roku funkcjonariusze z tej grupy skontrolowali prawie 4,5 tysiąca kierowców, z których prawie 3,5 tysiąca zostało ukaranych za przekroczenie prędkości.

mbl/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment