imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Lublin. 36-latek miał zgwałcić kobietę podczas rozmowy o pracę

fbb5u5nbcsp8v3gum2btyj18yr41uyzo.jpg


Policja zatrzymała 36-latka z Lublina w zw. z gwałtem na 22-letniej kobiecie, która odpowiedziała na jego ogłoszenie o pracę. Do przestępstwa miało dojść, gdy przyszła pod wskazany adres na rozmowę. Mężczyzna został zatrzymany, gdy czekał na kolejną umówioną ws. zatrudnienia kobietę. Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę, ale dopiero teraz poinformowała o niej policja.

 

Zaprosił na rozmowę o pracę. Miał zgwałcić 22-latkę 

 

22-latka skontaktowała się z dyżurnym policji, twierdząc że została zgwałcona w jednym z mieszkań w lubelskiej dzielnicy Wieniawa. Pod wskazany adres skierowano najbliższy patrol. Po rozmowie z pokrzywdzoną, policjanci zatrzymali 36-latka, który czekał już na spotkanie z kolejną kobietą. 

 

 

Jak się okazało, mężczyzna na portalu internetowym zamieścił ogłoszenie dotyczące pracy hostessy i animatorki dla dzieci. Ofiara odpowiedziała na ofertę i została zaproszona na rozmowę rekrutacyjną. Jak relacjonuje policja, w umówionym miejscu spotkania czekał na nią 36-latek. Mężczyzna zaprowadził pokrzywdzoną do lokalu, w którym mieli porozmawiać na temat pracy. Tam zgwałcił ją. Kobieta od razu po wyjściu z mieszkania zadzwoniła na policję.

Gwałt w Lublinie. Tymczasowy areszt dla podejrzanego

Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty doprowadzenia pokrzywdzonej przemocą do obcowania płciowego. Na wniosek policji i prokuratora podejrzany został zatrzymany na okres trzech miesięcy. Przebywa obecnie w areszcie. Śledczy z 4. komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe zbierają obecnie dowody. Sprawdzają też, czy było to jednorazowe zdarzenie, czy podejrzany może mieć na koncie więcej tego typu przestępstw.

 

ZOBACZ: USA. Nauczycielka wciągnięta do samochodu podczas joggingu. Zatrzymano porywacza Elizy Fletcher

 

Policja wydała również apel do ewentualnych ofiar mężczyzny. “Jeżeli ktoś jeszcze padł ofiarą tego przestępstwa lub ma wiedzę w tej sprawie, proszony jest o kontakt z 4. komisariatem Policji w Lublinie przy ulicy Zana 45 telefon: 47 811 48 00 lub z najbliższą jednostką policji: – napisano w oświadczeniu.

 

Sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

 

jsd/ml/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment