imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Lubelskie. Policjant kierował ruchem. Potrącił go 70-letni kierowca ciężarówki

zpfz65ej5fk6kc96dqx2izok2pf7ec66.jpg


Kierowca ciężarówki potrącił policjanta kierującego ruchem na drodze. 70-letni obywatel Ukrainy prawdopodobnie nie zauważył mundurowego. Funkcjonariusz z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek po zmroku na drodze w miejscowości Styrzyniec (woj. Lubelskie).

 

– Kierowca ciężarówki jadący w stronę Międzyrzeca Podlaskiego prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości podczas omijania funkcjonariusza wykonującego czynności w rejonie kolejki – przekazała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowa z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku Białej.

Kierowca ciężarówki potrącił policjanta

Kierujący ruchem policjant wyposażony był w latarkę i kamizelkę odblaskową. Mimo to 70-letni Ukrainiec prawdopodobnie nie zauważył funkcjonariusza. 

 

O niebezpiecznej sytuacji poinformowała w mediach społecznościowych policja:

 

“Wczoraj 70-letni kierowca ciężarówki potrącił kierującego ruchem policjanta bialskiej drogówki. W chwili wypadku nasz kolega znajdował się poza radiowozem. Doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala, na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – poinformowała Policja Lubelska na Twitterze.

 

 

– W chwili wypadku kierowca był trzeźwy. Potwierdziło to wykonane przez policjantów badanie. W wyniku wypadku nasz kolega doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze – przekazała Salczyńska-Pyrchla.

nb/dk/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment