imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Lubawka. Bronili się przed wilkiem piłą mechaniczną. Dzień wcześniej zagryzł psa

9e8k1pxjaacyfm6hk1w2mpzy11j637yw.png


Atak wilka w gminie Lubawka. Zwierzę zagryzło psa

W czwartek we wsi Błażkowa w gminie Lubawka samotny wilk na prywatnej posesji zagryzł psa. Mimo pomocy weterynarza, zwierzę nie przeżyło. Dzień później drapieżnik próbował zaatakować ludzi. Leśnicy przygotowali specjalną pułapkę, by ująć niebezpiecznego drapieżnika.

Do ataku na psa doszło we wsi Błażkowa pod Kamienną Górą w woj. dolnośląskim. Wilk wszedł na teren jednego z gospodarstw. W chgwili ataku pies był przywiązany na smyczy do ogrodzenia. Gdy jego właścicielka zobaczyła wilka, zadzwoniła po służby. Mimo starań weterynarzy, psa nie udało się odratować. 

 

ZOBACZ: USA: Kobieta zabiła i oskórowała psa husky. “Pomyliła go” z wilkiem

W piątek doszło do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia. Rodzina wykonująca pracę w lesie stanęła oko w oko z tym samym wilkiem. Podszedł do niej na bardzo bliską odległość. Drapieżnik warczał i przygotowywał się do skoku. Niektóre osoby schowały się, a inne starały się odstraszyć zwierzę piłą mechaniczną. Nikomu nic się nie stało. 

 

WIEDO: Atak wilka w gminie Lubawka. Przygotowano pułapkę

 

Zwierzę odłączyło się od watahy. To młody samiec

Jak wynika z relacji mieszkańców wsi Błażkowa prób ataku wilka było więcej. Zdaniem specjalistów jest to młody samiec, który odłączył się od swojej rodziny i zatracił się u niego naturalny instynkt polowania. 

 

ZOBACZ: Żubry chroniły młode przed wilkami. Opublikowano nagranie z reakcji stada

– To jest jakaś sytuacja wyjątkowa. Nie wiemy z jakich powodów ten wilk nie jest w rodzinie. Jest samodzielny, młody, głodny. I zachowuje się tak, jak nie powinien się zachowywać – powiedział Bartłomiej Dymek z Nadleśnictwa Kamienna Góra. Dodał, że dzikiego i zdrowego wilka nie spotkamy. – On poczuje nas z daleka, ucieknie, schowa się – wyjaśnił. 

Wilki są w Polsce pod ochroną. Jest ich zaledwie 2 tys. Zajmuje się nimi Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Regionalny oddział skontaktował się z władzami gminy, by odłowić wilka. W gminie Lubawka zainstalowano specjalną pułapkę.

msm/ml/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment