imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Losowanie baraży MŚ 2022. Transmisja TV i stream online

sa4vdy9g1e6rbc7dghw7fxnmf652kwx2.JPG


Czy trafimy na potęgę? A może los będzie dla nas łaskawy i uda się wylosować niżej notowany zespół. Nie zmienia to jednak faktu, że reprezentację Polski czeka bardzo trudne zadanie, ponieważ nie znalazła się w gronie drużyn rozstawionych. Wszystko przez porażkę w ostatnim meczu kwalifikacyjnym z Węgrami. To mocno skomplikowało sytuację.

 

Polacy znaleźli się w grupie zespołów niezostawionych. To oznacza, że już w półfinale możemy trafić na takich potentatów jak Portugalia czy Włochy. W gronie potencjalnych rywali są również Szwecja, Szkocja, Rosja i Walia.

 

Zobacz także: Iwańczyk: PZPN ścina budżet o 30 proc. Brak awansu na mundial to 70 mln zł mniej!

 

Warto zaznaczyć, że Polacy oprócz braku rozstawienia i trafienia na teoretycznie niżej notowanego adwersarza, stracili również atut własnego boiska i barażowy półfinał rozegrają na wyjeździe. Dopiero ewentualny awans do drugiej, finałowej rundy może sprawić, że podopieczni Paulo Sousy zagrają u siebie, ponieważ wówczas o tym, kto będzie gospodarzem zadecyduje losowanie.

 

W barażach udział bierze 12 reprezentacji – sześć rozstawionych (Portugalia, Szwecja, Włochy, Szkocja, Rosja, Walia), które uzyskały najlepszy dorobek punktowy z drugich miejsc w swoich grupach eliminacyjnych oraz sześć nierozstawionych – cztery z drugich miejsc w grupach eliminacyjnych (Turcja, Polska, Macedonia Północna, Ukraina) oraz dwie, które wygrały swoje grupy w Lidze Narodów, a nie zajęły pierwszego lub drugiego miejsca w kwalifikacjach (Austria, Czechy).

 

Sześć par powalczy w jednym meczu o awans do finałowej rundy, w której trzy drużyny wywalczą przepustki na mistrzostwa świata.

 

Baraże zostaną rozegrane 24 i 25 marca (półfinały) oraz 28 i 29 marca (finały).

 

Reprezentacje rozstawione: Portugalia, Szkocja, Włochy, Rosja, Szwecja, Walia

Reprezentacje nierozstawione: Polska, Macedonia Północna, Turcja, Ukraina, Macedonia Północna, Austria, Czechy

 

 

Transmisja z ceremonii losowania baraży MŚ 2022 od godz. 17:00 w Polsacie Sport News oraz Polsacie Box Go i na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl


Source link

Leave a Comment