imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Łódzkie zakwalifikowane do dodatkowego wsparcia w ramach Pomocy Technicznej

1_81.jpg


Fot. UM województwa łódzkiego/ Tomasz Grala

Łódzkie otrzyma dodatkowe wsparcie w ramach pomocy technicznej – poinformowała Angela Martinez Sarasola z dyrekcji generalnej ds. polityki regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. Ma to pomóc we wdrożeniu środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Urząd marszałkowski województwa łódzkiego poinformował o pierwszym posiedzeniu Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla łódzkiego, w którym m.in. udział wzięła Angela Martinez Sarasola z dyrekcji generalnej ds. polityki regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

„To pierwszy Komitet Monitorujący, w którym biorę udział w Polsce dlatego jestem zaszczycona tym faktem. Tym bardziej, że łódzkie będzie realizować program, który jest świetnie przygotowany, zrównoważony, uwzględniając nawet kryteria kontaktów międzynarodowych” – powiedziała cytowana w komunikacie Sarasola.

Sarasola poinformowała też, że województwo łódzkie jest jednym z sześciu  regionów w Europie, które zostały zakwalifikowane do dodatkowego wsparcia w ramach Pomocy Technicznej. Ma to pomóc m.in. w szybkim wdrożeniu środków pochodzących z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Województwo łódzkie w aktualnej perspektywie finansowej ma zagwarantowane 2 mld 746 mln euro. Na tę kwotę składa się 1,7 mld euro z Funduszu Rozwoju Regionalnego – przeznaczone na tzw. działania twarde, czyli inwestycje w transport, infrastrukturę zdrowotną i kulturalną, a także na wsparcie dla przedsiębiorców; 658 mln euro z Funduszu Społecznego Plus na tzw. działania miękkie, czyli wsparcie społeczne, szkolenia dla pracowników i przekwalifikowanie, a także stypendia dla studentów oraz 369,5 mln euro na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Source link

Leave a Comment