Ligue 1: Lionel Messi zadebiutował w PSG. Kylian Mbappe bohaterem meczu

Lionel Messi zadebiutował w PSG.

W spotkaniu czwartej kolejki Ligue 1 Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Stade Reims 2:0. Przez dłuższy czas oczy piłkarskiego świata były zwrócone w stronę ławki rezerwowych, gdzie na swój debiut czekał Lionel Messi. Argentyńczyk wszedł na murawę w drugiej połowie, jednak nie wpłynął bezpośrednio na wynik meczu.

W niedzielny wieczór PSG było zdecydowanym faworytem i już po kwadransie objęło prowadzenie. Wynik otworzył Kylian Mbappe, który od dłuższego czasu jest łączony z transferem do Realu Madryt. Od początku spotkania na murawie nie było Messiego, na którego wejście kibice musieli poczekać do drugiej połowy.

Po przerwie zapachniało sensacją. Reims wyrównało, ale trafienie Marshalla Munetsiego zostało anulowane po weryfikacji VAR. W 66. minucie było 2:0 dla gości. Autorem trafienia był Mbappe. Mimo kolejnego gola kibice wciąż czekali na najważniejsze wydarzenie spotkania.

Chwilę po trafieniu Francuza cały stadion wstał z miejsc i zaczął wiwatować na cześć Messiego. Argentyńczyk zmienił Neymara i jego oficjalny debiut w PSG stał się faktem.

Zmiana Messiego nie wpłynęła na wynik spotkania. Paryżanie byli lepsi, ale raczej kontrolowali przebieg gry, zamiast szukać kolejnych sytuacji na podwyższenie rezultatu.

Stade Reims – PSG 0:2 (0:1)

Bramki: Kylian Mbappe 15, 66