imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Liga Mistrzyń: VakifBank za mocny dla siatkarek ŁKS

Siatkarki ŁKS rozpoczęły to spotkanie ze sporym animuszem, ale w pierwszej partii jedynie w początkowych fragmentach dotrzymywały kroku przeciwniczkom. Od stanu 6:6 przewagę zaczęła budować ekipa ze Stambułu. W środkowej części różnica była już wyraźna (10:14), a powiększyła ją jeszcze seria dobrych zagrywek Isabelle Haak (13:21). W końcówce łodzianki zdołały zmniejszyć punktowy dystans, dobrze grając blokiem, ale na odrobienie strat było już za późno. Haak zamknęła seta atakiem blok-aut (21:25).

W drugiej odsłonie gospodynie dłużej toczyły wyrównaną walkę z rywalkami. Po asie serwisowym Britt Bongaerts odskoczyły nawet na trzy oczka (9:6), ale siatkarki VakifBanku odrobiły straty, gdy znów zapunktowała zagrywką Haak (13:13). Po skutecznym ataku Klaudii Alagierskiej ŁKS prowadził 17:16, ale w końcówce siłę ognia pokazały przyjezdne. As serwisowy Gabi, skuteczny atak Haak i dwa punktowe bloki przyniosły ekipie VakifBanku ostatnie punkty (19:25).

Set numer trzy rozpoczął się po myśli siatkarek ze Stambułu (4:8). ŁKS złapał punktowy kontakt (9:10), ale w środkowej części VakifBank odbudował wyraźną przewagę (10:16). Przy takiej zaliczce podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego mogły kontrolować sytuację na parkiecie. W końcówce gospodynie popisały się punktową serią (od 14:23 do 19:23), przerwaną przez Michelle Bartsch-Hackley, która zdobyła punkt na wagę piłki meczowej. Skuteczny blok dał VakifBankowi ostatni punkt (20:25).

Najwięcej punktów: Katarina Lazović (12) – ŁKS; Isabelle Haak (21), Michelle Bartsch-Hackley (12), Milena Rasić (10), Gabi (10) – VakifBank. MVP: Maja Ognjenović.

VakifBank umocnił się na czele tabeli (mecze 4–0, 12 punktów i zaledwie jeden stracony set). ŁKS z bilansem meczów 2–2 i 5 zdobytymi punktami jest drugi. Kolejnymi rywalkami łodzianek będą siatkarki bułgarskiej Maricy Płowdiw. Awans do ćwierćfinałów wywalczą zwycięzcy każdej z pięciu grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc.

ŁKS Commercecon Łódź – VakifBank Stambuł 0:3 (21:25, 19:25, 20:25)

ŁKS: Katarina Lazović, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Nada Ninković, Britt Bongaerts – Magdalena Saad (libero) oraz Joanna Pacak, Ann Kalandadze. Trener: Michal Masek.
VakifBank: Milena Rasić, Maja Ognjenović, Gabi, Zehra Gunes, Isabelle Haak, Michelle Bartsch-Hackley – Ayca Aykac (libero) oraz Cansu Ozbay, Gozde Yilmaz. Trener: Giovanni Guidetti.

Terminarz i plan transmisji turnieju grupy C LM siatkarek (Łódź, 2–4 lutego):

2021-02-02: ŁKS Commercecon Łódź – VakifBank Stambuł 0:3 (21:25, 19:25, 20:25)
2021-02-02: Marica Płowdiw – ASPTT Mulhouse (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News)

2021-02-03: ASPTT Mulhouse – VakifBank Stambuł (środa, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2021-02-03: Marica Płowdiw – ŁKS Commercecon Łódź (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

2021-02-04: VakifBank Stambuł – Marica Płowdiw (czwartek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2021-02-04: ASPTT Mulhouse – ŁKS Commercecon Łódź (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).