imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Lider Elektrycznych Kuba Sienkiewicz dostał kartę mobilizacyjną. Ma 61 lat

7ri1rv53g4sn4vw4o9uvm3pduqnyjbno.jpg


“Dostałem kartę mobilizacyjną. Biorą już rocznik ’61” – napisał w mediach społecznościowych Kuba Sienkiewicz, lider zespołu Elektryczne Gitary. 61-latek jest z wykształcenia lekarzem neurochirurgiem.

Na początku grudnia wojsko poinformowało, że w planach na przyszły rok jest przeszkolenie ok. 200 tys. żołnierzy rezerwy. Szkolenia potrwają dwa tygodnie. Wezwania ma otrzymać również około 3 tys. osób, które nie miały wcześniej styczności z wojskiem, ale mają “pożądane w wojsku specjalności”. Wojskowe Centrum Rekrutacji przewiduje, że osoby bez wcześniejszego doświadczenia, będą brać udział w weekendowych szkoleniach. Wezwania mają otrzymywać osoby do 55. roku życia.

 

Sienkiewicz: Biorą już rocznik ’61

W mediach społecznościowych Kuba Sienkiewicz poinformował, że otrzymał kartę mobilizacyjną. Muzyk urodził się w 1961 r. i ma 61 lat.

 

“Dostałem kartę mobilizacyjną. Biorą już rocznik ’61. Cieszę się z tego. To jest bardzo dobry rocznik. O dużej wartości bojowej. Damy radę. Jak w 1939” – napisał.

 

Sienkiewicz: Miałem w ręku karabin

Sienkiewicz popularność zdobył jako lider zespołu Elektryczne Gitary. Muzyk z wykształcenia jest jednak lekarzem neurochirurgiem. W wojsku był 40 lat temu w jednostce w Czerwonym Borze na Podlasiu. Wówczas jeździł czołgiem. Jak sam przyznał na antenie Polsat News służbę skończył w stopniu kaprala podchorążego.

 

W porannym programie Kuba Sienkiewicz żartował, że mógłby zostać członkiem orkiestry. – Jak wiadomo orkiestra wojskowa w czasie wojny służy do grzebania zmarłych – powiedział w odpowiedzi na pytanie, czy wolałby grać czy pracować w szpitalu polowym.

 

WIDEO: Kuba Sienkiewicz chwali się, czego nauczył się w wojsku

 

 

Wokalista pochwalił się, że podczas swojej żołnierskiej kariery jeździł czołgiem, a także nieobce jest mu prowadzenie transportera opancerzonego piechoty i karetki wojskowej. – Wszystko to potrafię robić. Potrafię też biec z karabinem i strzelać prosto przed siebie. Bardzo dobre wyniki miałem również w celowaniu z kałasznikowa do sylwetki żywego człowieka – mówił.

 

Na koniec rozmowy Sienkiewicz wyjawił, co o jego powołaniu sądzą najbliżsi. – Wszyscy są szczęśliwi, życzą mi sukcesów i punktualnego stawiennictwa się (w komisji wojskowej – przyp. red.) – odparł ku rozbawieniu prowadzących.

pgo/ml/map/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment