imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“Lewica jest koalicjantem PiS-u”. Spór Zandberga i Zgorzelskiego

2q2it8uep6iyq1d19tt3qixm7kex88gb.jpg


Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z PSL, zarzucał Lewicy rozbicie solidarności opozycji.

 

– Gdyby PiS poszedł do sejmu z Funduszem Odbudowy i nie miał poparcia większości parlamentarnej, to po przegranych głosowaniach stałby się rządem mniejszościowym i można byłoby wprowadzać demokratyczne procedury odsunięcia PiS-u od władzy – mówił.

 

ZOBACZ: “Doba na ogarnięcie się”. Strajk Kobiet dał ultimatum Lewicy

 

Podkreślił, że tego rodzaju porozumienie zaprzepaściła Lewica, udzielając poparcia rządowemu projektowi ratyfikacji Funduszu Odbudowy.

 

“Lewica usiadła z PiS-em do stołu za zamkniętymi drzwiami”

 

Adrian Zandberg z Lewicy przypomniał wówczas, że mowa jest o kwocie 250 mld zł. – Tych pieniędzy potrzebuje polska gospodarka, także rolnicy. Rozmawiamy o tym, żeby te pieniądze były rozdane uczciwie – apelował.

 

WIDEO: “Na złość PiS-owi odmrożą Polakom uszy”. Zandberg do Zgorzelskiego Funduszu Odbudowy

  

 

Prowadząca Agnieszka Gozdyra przypominała, że PiS cieszy się najmniejszą sympatią właśnie wśród wyborców Lewicy. Do tych emocji odwoływał się też Piotr Zgorzelski.

 

ZOBACZ: Europarlament zatwierdził prawie 2 mld euro na promowanie praworządności i demokracji

 

– Czy panu nie wstyd, że usiadł pan do stołu z tymi, za zgoda których palkami teleskopowymi bito kobiety? – pytał wicemarszałek Sejmu, podkreślając, że Lewica “usiadła z PiS-em do stołu za zamkniętymi drzwiami”.

 

“Zandberg stworzył dziś rząd wraz z PiS-em”

 

Wypowiedź Zgorzelskiego skomentował Zandberg. Według niego, prezentuje ona przykład “polityki nie, bo nie”. – “Zrobimy na złość PiS-owi i na sile odmrozimy uszy Polakom” to naprawdę krótkowzroczna strategia – oceniał.

 

Wówczas polityk PSL określił Lewicę jako “koalicjantów PiS-u”, którzy zapewnili partii rządy do 2023 roku.

 

– Cnotę straciliście, rubelka nie zarobiliście. Zandberg stworzył dziś rząd wraz z PiS-em – stwierdził, odnosząc się do pomysłu “nowego, demokratycznego rządu”, który – zdaniem Zandberga – będzie wydawał pieniądze z Funduszu Odbudowy.

pdb/wka/Polsat News, Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment