imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Lewica i Koalicja Polska mają wspólny plan na przełożenie wyborów

tk8zovcf7h1e3vr7v95ss2ynucy9ebms.jfif


W piątek doszło do spotkania lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i szefa SLD Włodzimierza Czarzastego.

 

Politycy podkreślali później na wspólnej konferencji prasowej, że ich spotkanie dotyczyło bieżącej sytuacji politycznej. – Chciałem państwu powiedzieć, że zgodziliśmy się, co do rzeczy dla nas od wielu miesięcy oczywistej, że wybory majowe są najgorszym pomysłem jaki może ktokolwiek sprezentować Polkom i Polakom – oświadczył Czarzasty.

 

Szef SLD poinformował, że na spotkaniu został omówiony plan dotyczący tego, jak wprowadzić w Polsce stan klęski żywiołowej, który – jak mówił – “przesunie termin wyborów i doprowadzi do tego, że będziemy mogli wybierać prezydenta RP w czasach, kiedy wirus nie będzie największym zagrożeniem dla Polaków”.

 

Czarzasty dziękował też Kosiniakowi-Kamyszowi za wsparcie pomysłów Lewicy. – Dziękuję za wsparcie złożonego przez nas projektu ustawy dotyczącego świadczenia kryzysowego w wysokości 2100 złotych dla każdego, kto pracował i jego zakład pracy został zamknięty, więc został zwolniony oraz dziękuje bardzo za wsparcie idei podwyższenia zasiłku dla bezrobotnych do wysokości 1400 złotych miesięcznie – powiedział szef SLD.

 

Kosiniak-Kamysz także podkreślał, że jest potrzeba przeniesienia terminu wyborów i – jak mówił – “mamy uzgodnione współdziałanie w tym zakresie”. Według niego, życie i zdrowie Polaków jest na pierwszym miejscu, “a nie pęd na oślep do wyborów za wszelką cenę, tylko po to, żeby umacniać swój aparat władzy”.

 

ZOBACZ: Wszczęła śledztwo ws. wyborów prezydenckich, teraz czeka ją postępowanie dyscyplinarne

 

– My będziemy współdziałać, żeby przesunąć termin wyborów, wprowadzić stan klęski żywiołowej i szukać lepszego terminu, bo ten majowy jest najgorszy z możliwych – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

 

Szef PSL dziękował też Czarzastemu za poparcie projektów Koalicji Polskiej. – Po pierwsze Funduszu Płynności, który umożliwia stabilne funkcjonowanie firm i miejsc pracy – zaznaczył Kosiniak-Kamysz. I druga kwestia – dodał lider PSL – za którą szczególnie dziękuję, to za wsparcie i poparcie idei Pawła Kukiza pomysłu zwolnienia z VAT-u sprzętu przekazywanego na rzecz ochrony zdrowia.

prz/ polsatnews.pl, PAP


Source link

Leave a Comment