imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“Lech Kaczyński musiał odejść”. Prezes PiS wspomniał o Rosji

4k7m7v9389s9tjgto94q1ouw72xm5uor.png


Po godz. 20:30 z Bazyliki Archikatedralnej wyruszył Marsz Pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Po godz. 21:00 przed Pałacem Prezydenckim głos zabrał Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński: Lech Kaczyński był problemem dla Rosji 

Prezes PiS mówiąc o polityce Lecha Kaczyńskiego stwierdził, że była to “próba odbudowy polskiego patriotyzmu, siły polskiego narodu”.

 

– Sięgnął do pewnych zasobów. Z jednej strony Solidarności, ale Lech sięgnął także do zasobów głębszych – do tych z walki z komunizmem, z okresu II wojny światowej – ocenił.

 

ZOBACZ: Incydent na pl. Piłsudskiego. Jarosław Kaczyński zabrał wieniec

 

Jak mówił Kaczyński, jego brat “chciał zmienić mentalność tej części Polaków, którzy z wiary we własny naród zrezygnowali”.

 

– To był powód tej tragedii, tego zamachu. Tragedia tragedią, ale to był zamach – stwierdził prezes PiS. – Lech Kaczyński był problemem dla Rosji i nie tylko dla Rosji, dlatego musiał odejść – dodał.

Prezes PiS uderza w premiera Donalda Tuska

– Spójrzmy na obecną rzeczywistość. To wszystko do czego (Lech Kaczyński) dążył jest dzisiaj odrzucane – kontynuował Kaczyński.

 

Podkreślał, że “naszym celem jest przeciwstawienie się temu, co dzieje się w naszym kraj”. Po raz kolejny stwierdził, że “Konstytucja w Polsce praktycznie nie obowiązuje”.

 

Tusk jest bardzo rzetelny, zobowiązania wykonuje. Jeśli chodzi o te niemieckie, to energia w nim kipi – uderzył w premiera Kaczyński.

 

Stwierdził również, że “nie może być podziałów między polskimi patriotami”.

 

ZOBACZ: Antoni Macierewicz złożył wniosek do prokuratury dot. Donalda Tuska: Działania przeciw prezydentowi

 

Nawiązując do komisji Antoniego Macierewicza, Kaczyński mówił, że “przedstawiła ona dowody zamachu”. – Bardzo wielu w Polsce o tym wie, niektórzy wiedzieli od samego początku – ocenił prezes PiS. – To był zamach Putina, a co do udziału innych – to jeszcze przed nami – podkreślał.

Rocznica tragedii smoleńskiej 

W ramach obchodów 14. rocznicy katastrofy smoleńskiej w środę odbyły się liczne uroczystości. Wieczorem w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela odprawiono mszę w intencji ofiar. Uczestniczyła w niej para prezydencka, a także Jarosław Kaczyński i inni politycy PiS, w tym Przemysław Czarnek i Piotr Gliński. Po godz. 20:30 z Bazyliki Archikatedralnej wyruszył Marsz Pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment