imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

La Palma. Lawa z wulkanu Cumbre Vieja uwięziła psy. Próbują je ratować za pomocą dronów

veziux93oe58biu74yeyqffur1g6whzf.jpg


Erupcja wulkanu na La Palmie trwa od ponad miesiąca. Zagraża zarówno ludziom, jak i zwierzętom

Nie udało się w środę podczas akcji ratunkowej wydostać czterech psów uwięzionych przez lawę z wulkanu Cumbre Vieja w Todoque, w południowo-zachodniej części wyspy La Palma. Ewakuacja czworonogów miała odbyć się za pośrednictwem dronów, które od kilkudziesięciu dni dostarczały psom żywność.

Jak poinformował w środę Jaime Pereira z kierownictwa firmy Aerocamaras, która planowała wydobycie psów, uznawano, że zwierzęta przebywają na terenie dwóch nieruchomości w Todoque. Okazało się jednak, że ich tam nie ma.

 

Pereira wyjaśnił, że jego spółka podejmie się ewentualnej ewakuacji psów, jeśli te pojawią się ponownie na terenie posesji. – Prawdopodobnie z powodu gorąca ukryły się w innym miejscu – dodał.

 

Nagrali głosy właścicieli psów i odtwarzają je z dronów

Od ponad tygodnia Aerocamaras ubiegała się u władz Wysp Kanaryjskich o zgodę na wysłanie dronów, by ratować otoczone przez lawę psy. Pozytywną odpowiedź wydano w poniedziałek.

 

ZOBACZ: Indie. Małpy zabiły 30-letniego mężczyznę. Zrzuciły cegłę z dachu

 

Od wtorku ekipa ratunkowa przeprowadziła na jednym z boisk La Palmy pierwsze testy dronów wyposażonych w siatkę i kamery, dzięki którym czworonogi miały zostać ewakuowane. Maszyny zostały też wyposażone w megafony odtwarzające nagrania z głosem właścicieli zwierząt.

 

Wulkan Cumbre Vieja, który wybuchł 19 września, zniszczył dotąd na La Palmie ponad 2 tys. budynków i wymusił ewakuację ponad 7000 osób.


wka/PAP, polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment