La Liga: Real Madryt ograł Granadę i trzyma kontakt z liderem

Real Madryt pokonał na wyjeździe Granadę 4:1 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii ma dwa punkty straty do prowadzącego w tabeli lokalnego rywala – Atletico. Lider wygrał w środę z Realem Sociedad 2:1.

“Królewscy” zdobyli dwa gole przed przerwą – najpierw do siatki trafił Chorwat Luka Modric (17. minuta), a następnie Brazylijczyk Rodrygo (45+1.). Granada zdołała odrobić część strat, kiedy bramkę uzyskał Jorge Molina (71.), ale Real niemal natychmiast odzyskał kontrolę nad meczem. Strzelcami dwóch kolejnych goli byli Alvaro Odriozola (75.) i Francuz Karim Benzema (76.).

Real ma 78 punktów i jest na drugim miejscu. Do Atletico traci dwa “oczka”, tyle samo przewagi ma z kolei nad Barceloną. “Duma Katalonii” we wtorek zremisowała na wyjeździe z Levante 3:3.

“Real nie daje za wygraną i wciąż naciska na Atletico. Liga wciąż jest żywa” – podsumowano w relacji spotkania na stronie internetowej dziennika “Marca”.

W pozostałych dwóch kolejkach teoretycznie najsilniejszych rywali będzie miał Real, który zagra z Athletic Bilbao na wyjeździe i z Villarrealem u siebie. Atletico czekają potyczki u siebie z Osasuną Pampeluna i na stadionie rywala z broniącym się przed spadkiem Realem Valladolid, z kolei Barcelona podejmie Celtę Vigo i zmierzy się na wyjeździe z ostatnim w tabeli Eibar.