imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Kwartalny raport BlackBerry dotyczący analizy globalnych zagrożeń wykazuje 70-procentowy wzrost liczby nowych ataków złośliwego oprogramowania

BlackBerry_Logo.jpg


Sektory usług finansowych i opieki zdrowotnej o wysokich wymaganiach są kluczowymi branżami docelowymi.

WATERLOO, stan Ontario, 28 listopada 2023 r. /PRNewswire/ — Spółka BlackBerry Limited (NYSE: BB; TSX: BB) opublikowała dziś swój najnowszy kwartalny raport o globalnych zagrożeniach, ujawniający 70-procentowy wzrost liczby nowego złośliwego oprogramowania zidentyfikowanego przez rozwiązania cyberbezpieczeństwa BlackBerry oparte na sztucznej inteligencji. Poziom 26 cyberataków na minutę świadczy o dywersyfikacji narzędzi i ataków przeprowadzanych przez podmioty stanowiące zagrożenie, a ich celem są branże charakteryzujące się wysokimi wskaźnikami lub generujące wysokie zyski finansowe.

„Cyberprzestępcy dokładają ogromnych starań, aby zwiększyć zasięg i ilość cyberataków – powiedział Ismael Valenzuela, wiceprezes ds. badań nad zagrożeniami i pozyskiwaniem informacji w BlackBerry. – Rosnąca liczba nowych ataków wymierzonych w poszczególne kraje i branże jest dowodem na wpływ klimatu makroekonomicznego na cyberbezpieczeństwo. Jednakże podczas gdy liczba i różnorodność zagrożeń rośnie, tak samo wzrasta nasza zdolność do obrony przed nimi dzięki zaawansowanym technologiom, które przewidują i zapobiegają atakom”.

Do najważniejszych informacji zawartych w najnowszym raporcie BlackBerry analizującym międzynarodowe zagrożenia, obejmującym trzymiesięczny okres od czerwca do sierpnia, należą:

  • utrzymujący się wzrost liczby cyberataków na minutę. Firma BlackBerry zablokowała ponad 3,3 miliona ataków; około 26 ataków i 2,9 pojedynczych przypadków złośliwego oprogramowania na minutę.
  • sektory finansowe i opieki zdrowotnej to najczęściej atakowane branże. Sektor finansowy był najczęściej atakowaną branżą w tym kwartale, podczas gdy instytucje opieki zdrowotnej zajęły drugie miejsce. Dane o wysokiej wartości i możliwość zakłócenia podstawowych usług sprawiają, że obszary te stanowią główny cel znaczących lub przynoszących zyski ataków.
  • grupy wykorzystujące oprogramowanie szantażujące stosują podwójne wymuszenia jako standardową praktykę. Grupy wykorzystujące oprogramowanie szantażujące LockBit, Cl0p, Cuba i ALPHV coraz częściej stosują taktykę podwójnego wymuszenia jako gwarancję skuteczności ataków, ponieważ organizacje na całym świecie udoskonalają swoje strategie tworzenia kopii zapasowych danych.
  • Australia i Stany Zjednoczone doświadczyły największego wzrostu liczby ataków na sektor publiczny. Australia i Stany Zjednoczone odnotowały w tym kwartale o 50 procent więcej ataków na sektor publiczny. Technologia BlackBerry Cylance® AI zapobiegła największej liczbie cyberataków w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Kanadzie, Japonii, Peru i Indiach. Największą aktywność unikalnego złośliwego oprogramowania zaobserwowano w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Japonii, Korei Południowej, Indiach i Kanadzie.

Aby dowiedzieć się więcej, należy pobrać kopię raportu BlackBerry dotyczącego analizy globalnych zagrożeń ze strony BlackBerry.com i zarejestrować na webinarium – Szczegółowy raport analityczny dotyczący globalnych zagrożeń, które odbędzie się już 6 grudnia.

BlackBerry

BlackBerry (NYSE: BB; TSX: BB) dostarcza inteligentnych usług z zakresu bezpieczeństwa dla firm i rządów z całego świata. Firma zabezpiecza ponad 500 milionów punktów końcowych, w tym ponad 235 milionów pojazdów. Firma mająca siedzibę w Waterloo w stanie Ontario w Kanadzie wykorzystuje SI i uczenie maszynowe do zapewniania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa i poufności danych. Jest ona liderem w zarządzaniu punktami końcowymi, ich zabezpieczeniach, szyfrowaniu i systemach wbudowanych. Wizja BlackBerry jest jasna i polega na tworzeniu godnych zaufania zabezpieczeń dla połączonej przyszłości.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie BlackBerry.com oraz na profilu @BlackBerry.

Znaki handlowe m.in. BLACKBERRY i projekt symbolu są znakami handlowymi lub zarejestrowanymi znakami handlowymi BlackBerry Limited, a wyłączne prawa do takich znaków są wyraźnie zastrzeżone. Wszelkie pozostałe znaki handlowe stanowią własność firm, do których należą. BlackBerry nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi podmiotów trzecich.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/726868/BlackBerry_Logo.jpg 

Źródło: BlackBerry Limited

KONTAKT:

Relacje z mediami BlackBerry

tel. +1 (519) 597-7273

e-mail: [email protected] 

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment