imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Kujawsko-pomorskie: rozbudowa placówki pięlęgnacyjnej w Aleksandrowie Kujawskim

Otwarcie-nowego-skrzydla-zakladu-pielegnacyjno-opiekunczego-w-Aleksandrowie-Kujawskim-fot.-Mikolaj-Kuras-dla-UMWKP.jpeg


W placówce pielęgnacyjno-opiekuńczej w Aleksandrowie Kujawskim – oddziale zamiejscowym Kolejowego Szpitala Uzdrowiskowego w Ciechocinku – otwarto nowe skrzydło. Modernizacja kosztowała ponad 16 mln złotych, w tym 7 mln zł z UE.

Dzięki rozbudowie o nowe skrzydło placówka w Aleksandrowie Kujawskim powiększyła się o 52 nowe miejsca opieki długoterminowej dla pacjentów, których pobyt jest finansowany przez NFZ.

Hospitalizowani tu pacjenci będą mogli korzystać ze wszystkich usług szpitala uzdrowiskowego, w tym zakładu rehabilitacji, siłowni, klubokawiarni i basenu. W ramach projektu zakupiono też wyposażenie i sprzęt medyczny.

Wartość tej inwestycji to ponad 16 mln złotych, w tym 7 mln złotych z UE. Rozbudowa została sfinansowana w oparciu o środki z kujawsko – pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Zakład w Aleksandrowie Kujawskim zajmuję się pacjentami wymagającymi całodobowej specjalistycznej opieki i także pielęgnacji, niepełnosprawnymi, chorymi przewlekle oraz chorymi po różnego rodzaju wypadkach i urazach, w tym osobami w śpiączce i stanie wegetatywnym. Ośrodek m.in. prowadzi aktywizację psychiczną i ruchową, zajęcia z logopedą, terapeutą zajęciowym a także edukację i poradnictwo zdrowotne.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 


Source link

Leave a Comment