imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Który ubezpieczyciel może zaoferować Ci najtańsze OC?

porowneo-pl-08-1200x630

Strona główna > Polska > Który ubezpieczyciel może zaoferować Ci najtańsze OC? Który ubezpieczyciel może zaoferować Ci najtańsze OC? Artykuł Sponsorowany Polska

Szukając ubezpieczyciela, u którego planujemy kupić ubezpieczenie OC, z pewnością będziemy kierować się ceną. Nie ulega wątpliwości, że o ile zakres ubezpieczenia jasno określają przepisy, o tyle jego cenę ubezpieczyciel ustala samodzielnie. Jak wybrać najlepszą ofertę? Sprawdź w krótkim poradniku!

Powszechnie przyjęło się, że najtańsze oferty mogą przedstawić nam najwięksi gracze na rynku. Im większy ubezpieczyciel, im dłuższa jego historia, tym większe nasze oczekiwanie, że cena ubezpieczenia będzie niższa. Często jesteśmy przekonani, że za liczbą klientów stoi konkurencyjna oferta. Czy rzeczywiście takie przekonanie jest słuszne? Niewątpliwie ma swoje uzasadnienie, jednak warto wziąć pod uwagę także inne czynniki, które również mogą sprawić, że cena, którą zapłacimy, będzie niższa nawet o kilkaset złotych.

Jak znaleźć najtańszego ubezpieczyciela?

Ubezpieczenie OC to zakup, którego dokonujemy regularnie, ale jednak okazjonalnie. Biorąc pod uwagę, że zazwyczaj jest ubezpieczenie wykupione na dłuższy okres, warto poświęcić chwilę, aby dokładnie przeanalizować oferty konkurencyjnych firm. Tych na rynku jest już niemało. Wiele z nich kusi klientów promocjami, zniżkami i rabatami. Oczywiście, magia reklamy robi swoje i bez wątpienia możemy mieć ochotę sięgnięcia po dodatkowe oszczędności. Warto jednak przed sfinalizowaniem transakcji zweryfikować czy rabat udzielony od wysokiej ceny wyjściowej nie spowoduje, że cała oferta stanie się mało atrakcyjna. Być może konkurencyjna firma nawet bez dodatkowego rabatu jest nam w stanie zapewnić identyczne zabezpieczenie w niższej cenie.

Duża firma, wielkie koszty

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, wiele osób wychodzi z założenia, że najlepsza oferta jest zawsze związana z największym podmiotem na rynku. Wiele firm rozpoznajemy wręcz machinalnie. Wywołani do odpowiedzi niemal wszyscy są w stanie podać nazwy ubezpieczycieli, których znają od dziecka. Z ich usług korzystali rodzice, często dziadkowe, a pewnie także kolejne pokolenia wstecz. Czy jest to gwarancja sukcesu i trafnego wyboru? Wątpliwe. Oczywiście może być tak, że to właśnie oni będą mieli dla nas najlepszą ofertę, jednak rozpoznawalne logo i lata doświadczenia nie są ich gwarancją. Tym bardziej że rozbudowana struktura organizacji oraz wielkie budżety reklamowe generują koszty, które koniec końców zawsze muszą być pokryte przez klientów.

Nowości na rynku…

Ciekawe rozwiązanie generują oferowane od jakiegoś czasu na rynku aplikacje, które analizują naszą technikę jazdy, czas spędzony za kierownicą a przede wszystkim bezpieczeństwo. Aplikacja powiązana ze znanymi rozwiązaniami GPS z wielką dokładnością jest w stanie stwierdzić czy jedziemy przepisowo i z należytą ostrożnością. Niemal do perfekcji jest w stanie określić, na ile nasz styl jazdy jest ekonomiczny, a co za tym idzie, czy ryzyko spowodowania kolizji w naszym przypadku jest wysokie, czy też wręcz przeciwnie. Korzystanie z takiego rozwiązania pociąga za sobą pewne ograniczenia, ale daje także szansę na spore oszczędności. Jeżeli jesteśmy posiadaczami auta o dużej wartości, które generuje nam wysokie koszty utrzymania lub z reguły nie chcemy przepłacać, z pewnością jest to opcja warta przeanalizowania.

… i sprawdzone rozwiązania

Jeżeli nie mamy ochoty na podróże pod czujnym okiem „wielkiego brata” zawsze pozostaje kilka sprawdzonych metod. Po pierwsze nie od dziś wiadomo, że auto może mieć kilku współwłaścicieli. Jeśli więc doświadczenie za kółkiem nie dało nam jeszcze upragnionych zniżek, pomyślmy o zaufanym wspólniku. Rodzic? Współmałżonek? Niewątpliwie w gronie swoich najbliższych możemy znaleźć kogoś, kto użyczy nam wypracowanych przez lata upustów. Pamiętajmy jednak, że ewentualna odmowa ma uzasadnienie. Jeśli spowodujemy kolizję, istnieje ryzyko, że zniżki będą potrącone wszystkim osobom figurującym jako współwłaściciele pojazdu. Jako ciekawostkę podpowiemy, że niektórzy ubezpieczyciele dają dodatkowe upusty służbom mundurowym! Macie obok siebie kogoś takiego?

Cena nie jest najważniejsza? Jest!

Rynek ubezpieczeń jest niezwykle zróżnicowany. Ubezpieczyć można niemal wszystko: rzeczy materialne, zdrowie i oczywiście samo życie. Jesteśmy już przyzwyczajeni, że jakość usługi idzie w parze z ceną. Im więcej wydajemy, tym większe mamy oczekiwania. Zakładamy, że wartość pakietu rośnie wraz z jego ceną. Jednak w tym wypadku mamy sytuację zupełnie inną od opisywanej. Zakres ubezpieczenia, które obejmuje polisa OC, jest niezmienny. Odgórnie uregulowany przepisami powoduje, że ubezpieczyciele walczą o klientów głównie ceną. To ona jest w tym wypadku kluczowa. Warto więc podjąć wszelkie starania, aby wybrać najlepiej.

Kto sprzeda OC najtaniej?

Wracamy do punktu wyjścia i postawionego w tytule pytania: kto zaoferuje nam najtańsze ubezpieczenie OC? W jaki sposób zweryfikować tak wiele dostępnych na rynku ofert. Czy każdego ubezpieczyciela muszę przepytać indywidualnie? Oczywiście w sukurs klientom idą najnowsze rozwiązania online. Porównywarki internetowe zbierają oferty ubezpieczycieli właśnie po to, aby zaoszczędzić im trudu poszukiwań. Aby z nich skorzystać, wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową np. porowneo.pl, podać kluczowe dane a system sam zarekomenduje nam najlepszą ofertę. Prawda, że proste?

Artykuł Sponsorowany
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment