imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Takie miał ostatnie życzenie. W trumnie dwa przedmioty

000BPDCOA76B02BF-C411.jpg


– Spełnimy dwa ostatnie życzenia Krzysztofa Krawczyka. Włożymy mu do trumny mikrofon, a także czarne okulary, w których występował na scenie – powiedział menedżer i przyjaciel artysty Andrzej Kosmala. Polski piosenkarz zmarł w poniedziałek w szpitalu w Łodzi, jego pogrzeb jest zaplanowany w sobotę.

Menedżer Krzysztofa Krawczyka ujawnił życzenia zmarłego wokalisty związane z pogrzebem. Piosenkarz poprosił, aby pochowano go z mikrofonem, który towarzyszył mu przez całe zawodowe życie i był symbolem jego kariery – ujawnił “Super Ekspress”. Artysta życzył sobie także, aby pochować go z ciemnymi okularami, które były charakterystycznym elementem jego scenicznego wizerunku.

Andrzej Kosmala ujawnił także, że były wokalista Trubadurów miał inne życzenie – związane z muzyką.

– Chciał, aby na jego pogrzebie zagrała orkiestra dęta i tak się stanie – powiedział “Super Ekspressowi” Kosmala. Dodał, że Krzysztof Krawczyk podczas pobytu w szpitalu wciąż wspominał o powrocie do studia i kolejnych piosenkach, które nagra.

Pożegnanie Krzysztofa Krawczyka jest zaplanowane w archikatedrze łódzkiej w sobotę 10 kwietnia o godzinie 12 – poinformował Katolicką Agencję Informacyjną o. Bernard Briks OMI, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach, gdzie artysta mieszkał.

Następnie trumna z ciałem artysty zostanie złożona na tamtejszym cmentarzu.


Source link

Leave a Comment