imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Krotoszyn. Miał molestować dziewięć dziewczynek. Do sądu trafił akt oskarżenia

tibgx94jvqaof1di2j5huvcaanxvpt8v.jpg


Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Krotoszynie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o popełnienie dziewięciu przestępstw przeciwko wolności sfery seksualnej – powiedział w poniedziałek prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Podejrzany to 49-letni Leszek S. z powiatu krotoszyńskiego, który przyznał się do skrzywdzenia trzech dziewczynek.

 

Do przestępstw doszło w latach 2000 – 2014 w jego domu na terenie jednej z miejscowości powiatu krotoszyńskiego. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero w maju 2021 r., kiedy jedna z molestowanych wówczas dziewcząt – dzisiaj 17-latka – usiłowała popełnić samobójstwo.

Opowiedziała lekarce o swoich problemach

W szpitalu o swoich problemach dziewczynka opowiedziała lekarce, która przeprowadziła rozmowę z rodzicami. Mama nastolatki natychmiast zawiadomiła krotoszyńską policję, w wyniku czego pod nadzorem prokuratury wszczęto śledztwo. Podejrzanego osadzono w areszcie.

 

W trakcie ustalono, że mężczyzna był spokrewniony z niektórymi dziewczynkami, zapraszał je do siebie i kazał przyprowadzać koleżanki. Wiadomo też, że jest żonaty i ma dzieci.

 

ZOBACZ: Dominikana. Polacy napadnięci poza hotelem. “Próbował zgwałcić narzeczoną, ranił mnie maczetą”

 

Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji “z uwagi na charakter postępowania oraz celem uniknięcia wtórnej wiktymizacji” – powiedział prokurator Kubiak.

 

Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

an/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment