imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Kraków. W bloku znaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Ewakuowano mieszkańców

7iwmuvtwrr5unbxsimbk5g81zcwejc5b.jpg


Około 100 mieszkańców 11-piętrowego bloku na os. Piastów w krakowskiej Nowej Hucie zostało ewakuowanych w środę wieczorem. Policjanci odkryli w jednym z mieszkań znaczne ilości niebezpiecznych reliktów z czasów II wojny światowej. Akcja potrwa do późnych godzin nocnych.

Jak poinformowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji, funkcjonariusze trafili do mieszkania, ponieważ jego lokator zgłosił się do szpitala z dość poważnymi ranami powstałymi ewidentnie w wyniku wybuchu.

 

Jak podano na facebookowym profilu Kraków112, w bloku ujawniono 150 pocisków artyleryjskich.

 

Kraków, osiedle PiastówFacebook/Kraków112 

Kraków, osiedle Piastów

 

Według relacji policjantki w mieszkaniu znajdującym się w 11-piętrowym bloku znaleziono niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej w znacznych ilościach. Wśród zgromadzonego arsenału są m.in. pociski artyleryjskie i niewybuchy. Ponadto w piwnicy znaleziono minę przeciwpiechotną.

Policyjni pirotechnicy uznali, że materiały te są na tyle niebezpieczne, że trzeba było ewakuować cały blok.

 

 

Około 100 mieszkańców na czas ewakuacji umieszczono w ogrzewanych autobusach MPK. Teren wokół budynku został zabezpieczony przez policję i straż pożarną.

 

Jak poinformował Bogdan Klimek, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa, dla ewakuowanych mieszkańców przygotowano bezpłatne miejsca noclegowe w dwóch hotelach.

 

Znaleziony arsenał ma zostać wywieziony przez saperów na poligon i tam unieszkodliwiony.

an/wka/PAP/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment