imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Koronowirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie, dotarł już do Europy, Ameryki Północnej i Australii

Strona główna > Zdrowie > Koronowirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie, dotarł już do Europy, Ameryki Północnej i Australii Koronowirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie, dotarł już do Europy, Ameryki Północnej i Australii Work Buy Consume Die Zdrowie 2

Narodowa Komisja Zdrowia Chin podała, że potwierdzonych jest 1287 przypadków zakażenia. W sobotę rano o pierwszym takim przypadku poinformowano w Australii, gdzie koronawirusa odkryto na przedmieściach Melbourne u obywatela chińskiego, który przyleciał tam 19 stycznia z Kantonu.

Japonia potwierdziła trzeci, a Malezja pierwsze trzy przypadki zakażenia nowym koronawirusem, którego epidemia wybuchła kilka tygodni temu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach.

Jak poinformowało dziś japońskie ministerstwo zdrowia, najnowszy przypadek zakażenia koronawirusem wykryto u 30-letniej kobiety mieszkającej w Wuhan, która do Japonii przybyła 18 stycznia. Z kolei ministerstwo zdrowia Malezji przekazało, że trzy zakażone osoby były związane z 66-letnim mężczyzną, u którego singapurska służba zdrowia potwierdziła obecność wirusa.

W piątek trzy zakażenia koronawirusem stwierdzono we Francji i są to pierwsze przypadki tego wirusa w Europie. Francuska minister zdrowia Agnes Buzyn powiedziała, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zdiagnozowano u pochodzącego z Chin 48-letniego mieszkańca Bordeaux, który niedawno ze względów zawodowych był w Wuhan i w środę wrócił do Francji. Obecnie jego stan oceniany jest jako „dobry”.

Drugi pacjent również podróżował do Chin, ale minister nie podała na jego temat żadnych dodatkowych informacji, poza tym, że jest on leczony w izolacji w paryskim szpitalu. Na temat trzeciego też nie ma na razie szczegółowych informacji, prawdopodobnie jest to krewny jednej z dwóch osób, u której wcześniej stwierdzono koronawirusa.

Jest wysoce prawdopodobne, że w Wielkiej Brytanii są również przypadki zakażonych.

Także w piątek Amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) poinformowało, że w USA pojawił się drugi potwierdzony przypadek zarażenia wirusem z Wuhan; 63 osoby w 22 stanach poddane są badaniom, które mają ustalić, czy również one są zarażone koronawirusem.

Przede wszystkim jednak wirus rozprzestrzenia się w Azji. Do tej pory wszystkie 41 potwierdzone zgony miały miejsce w Chinach, ale wirus wykryto również w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie i Nepalu.

Kolejnych pięć miast chińskiej prowincji Hubei zostało objętych kwarantanną w związku z epidemią śmiertelnego koronawirusa. Łącznie zakazem transportu objęto 18 miast. Ograniczenia dotyczą terenów, na których mieszka ponad 56 milionów osób.

/TVP Info, Radio Maryja/

Za: https://www.magnapolonia.org/koronowirus-rozprzestrzenia-sie-w-szybkim-tempie-dotarl-juz-do-europy-ameryki-polnocnej-i-australii/

25.01.2020

Work Buy Consume Die koronawirus
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment