imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Dobowy bilans zakażeń powyżej 50 tysięcy

000B0KY8JBWPSVYA-C411.jpg


Od trzech tygodni liczba wykrywanych każdego dnia zakażeń systematycznie rośnie, choć procentowo nie są to aż tak duże wzrosty jak w wielu innych krajach europejskich. W ciągu ostatnich siedmiu dni stwierdzono łącznie 309,3 tys. infekcji, czyli o 10 proc. więcej niż w poprzednich siedmiu.

Zauważalnie natomiast spadają bilanse zgonów. Wprawdzie bieżący jest minimalnie – o trzy – wyższy od tego z poprzedniego piątku, ale łączna liczba za ostatnie siedem dni – 877 – jest o 15,5 proc. mniejsza niż była w poprzednich siedmiu.

W piątek minister zdrowia Sajid Javid mówił, że w Wielkiej Brytanii nie potwierdzono jeszcze żadnego przypadku nowego wariantu – nazwanego przez WHO Omikron – ale jak zastrzegł, jest bardzo prawdopodobne, że znajduje się on już także w innych krajach poza tymi, gdzie go wykryto.

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono już 10,07 mln zakażeń, z powodu których zmarły 144 593 osoby. Pod względem wykrytych zakażeń Wielka Brytania zajmuje czwarte miejsce na świecie, pod względem zgonów – siódme.

Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało 50,87 mln osób, drugą – 46,25 mln, a dawkę przypominającą – 16,78 mln. Stanowi to odpowiednio 88,5 proc., 80,4 proc. i 29,2 proc. mieszkańców powyżej 12. roku życia.
Source link

Leave a Comment