imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska ujawnił dane

pyhq76qq3ny2t6y6yfoq3rema2fymtu7.jpg


Ostatniej doby stwierdziliśmy 1891 nowych przypadków zakażeń koronawirusem – przekazał we wtorek w Polskim Radiu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

W poniedziałek ministerstwo informowało o 493 zakażeniach koronawirusem, w tym 32 ponownych . W wyniku COVID-19, jak również z powodu współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami, nie zmarła żadna osoba.

 

Od weekendu raporty Ministerstwa Zdrowia zawierają mniej danych. – Nie ma już przecież instytucji kwarantanny. Ostatnie osoby wychodzą z kwarantanny. Od piątku nie można wykonać testu inaczej jak na zlecenie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, więc utrzymywanie pozycji zleceń z POZ przestaje mieć sens. Z racji tego, że testy w POZ to będą wyłącznie testy antygenowe nie ma powodu, by utrzymywać w raportach podział na testy genowe i antygenowe – przekazał rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

 

Od piątku przestały też funkcjonować oddziały i szpitale covidowe, dlatego nie będzie już informacji o zajętych łóżkach covidowych. – Ich po prostu już nie ma. Raz w tygodniu poinformujemy jednak, ilu mamy pacjentów z COVID-19 w szpitalach – powiedział rzecznik MZ. 

zdr/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment