imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Koronawirus Covid 19 rozprzestrzeniania się w niesamowitym tempie i zabija rekordowo dużo ludzi

Strona główna > Zdrowie > Koronawirus Covid 19 rozprzestrzeniania się w niesamowitym tempie i zabija rekordowo dużo ludzi Koronawirus Covid 19 rozprzestrzeniania się w niesamowitym tempie i zabija rekordowo dużo ludzi a303 Zdrowie 2

Liczba ofiar epidemii koronawirusa nazwanego przez WHO jako Covid 19, wzrosła rekordowo. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarły aż 242 osoby a suma wszystkich ofiar to już 1359. W prowincji Hubei tylko wczoraj zarejestrowano aż 15 tysięcy nowych przypadków. W sumie w samych Chinach choruje już 60 tysięcy osób!

Ten nagły wzrost ilości zachorowań chińskie władze tłumaczą jako skutek zmiany metodologii określania czy ktoś zaraził się koronawirusem Covid 19. Jednak nawet jeśli uznamy to za prawdopodobne wytłumaczenie nagłego wzrostu zarażonych, to nijak nie da się tej samej logiki zastosować do ilości zgonów. W ciągu doby zmarło niemal tak dużo ludzi ile kiedyś umierało w ciągu kilku tygodni!

Pozostaje miec nadzieję, że to po prostu odkłamanie skali problemu. Od dawno uważano, że Chiny ukrywają realną liczbę zakażeń. Sądzono tak na podstawie pomijania przypadków w okolicznych wioskach. Cały czas pojawiają się jednak informacje o tym, że ze stref kwarantanny uciekają ludzie. Pomagają w tym miejscowi chłopi, którzy wyworzą ludzi bocznymi drogami. Usługa taka kosztuje ponoć 1500 dolarów wzwyż. Może to być niedoceniany aspekt sprzyjający rozprzestrzenianiu się wirusa.

W chińskich mediach pojawiają się szokujące informacje, że wirus żyje poza nosicielem nawet 24 godziny i może się rozprzestrzeniać w kanalizacji. Ulice chińskich miast świecą pustkami, nie wolno poruszać się bez maski, a jeśli ktoś ma gorączkę ma tez kłopoty. Na każdym kroku w Chinach sprawdza sie temperaturę ciała, a podwyższona oznacza ryzyko zakażenia. W takim kraju strach mieć teraz jakiekolwiek przeziębienie, bo można łatwo trafić do izolatki.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=-h-cq63d0ZM?feature=oembed&w=640&h=360]

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/koronawirus-covid-19-rozprzestrzeniania-sie-w-niesamowitym-tempie-i-zabija-rekordowo-duzo

13.02.2020

a303 Chinykoronawiruspandemia
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment