imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Korea Południowa: Samotni młodzi ludzie dostaną od rządu 500 dolarów miesięcznie

f6hoxpmca5w3gwujiuduwsfr5o2xjk8e.jpg


Ministerstwo Równości Płci i Rodziny ogłosiło, że zapewni pomoc finansową w wysokości do 650 tys. wonów koreańskich, czyli około 500 dolarów miesięcznie odizolowanym społecznie młodym ludziom. Wsparcie ma pomóc w osiągnięciu “emocjonalnej stabilności oraz w zdrowym rozwoju”.

W raporcie Ministerstwa Równości Płci i Rodziny, które powołuje się na dane Koreańskiego Instytutu Zdrowia i Spraw Publicznych czytamy, że około 3,1 proc. Koreańczyków w wieku od 19 do 39 lat to samotni młodzi ludzie, których definiuje się jako żyjących w “ograniczonej przestrzeni, odciętych od świata zewnętrznego i mających zauważalne trudności w prowadzeniu normalnego życia”.

 

ZOBACZ: Korea Południowa: 18-letnia Kim Jung-youn najmłodszą miliarderką w historii

Według ministerstwa w całym kraju jest 338 tys. takich osób, z czego 40 proc. zaczyna się izolować w okresie dojrzewania. Zdaniem resortu jest to spowodowane trudnościami finansowymi, zaburzeniami psychicznymi, problemami zdrowotnymi i rodzinnymi. 

Samotni Koreańczycy otrzymają pomoc finansową

Aby stawić czoła pladze samotności, ministerstwo postanowiło wspomóc młodych ludzi comiesięcznym zasiłkiem. Będzie on przysługiwał samotnym osobom w wieku od 9 do 24 lat, zarabiającym poniżej średniej krajowej.  

 

ZOBACZ: Korea Południowa. Szczątki dzieci w walizkach sprzedanych na aukcji. Policja zatrzymała matkę

“Samotna młodzież może wolniej rosnąć z powodu nieregularnego trybu życia i niezdrowego odżywiania, a także borykać się z trudnościami psychicznymi, takimi jak depresja” – tłumaczy ministerstwo, podkreślając znaczenie wsparcia dla takich osób. 

Hikikomori. Samotni Japończycy

Jak wskazuje CNN, podobny problem występuje w Japonii, gdzie według rządowych badań żyje 1,5 mln samotnych młodych ludzi znanych jako hikikomori. Niektórzy z nich wychodzą z domu tylko po zakupy spożywcze, inni nigdy nie opuszczają czterech ścian.

 

ZOBACZ: Problem w Japonii. Brakuje miejsca na zakopywanie kurczaków zabitych z powodu ptasiej grypy

 

Władze podkreślają, że sytuację pogorszyła pandemia COVID-19. Spośród badanych, ponad jedna piąta podała pandemię jako istotny czynnik wpływający na ich odosobniony styl życia. Innymi często wymienianymi powodami samotności były ciąża, utrata pracy, przejście na emeryturę i słabe więzi z innymi.  
 

adn/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment