imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Korea Północna. Córka dyktatora znów pokazana publicznie. “To pozycjonowanie jej jako następczyni”

vwvn1bmq77mnctz3449dw9gq4ub5623e.jpg


Ju Ae ma około 10 lat i jest drugim dzieckiem dyktatora Korei Północnej, Kim Dzong Una. Świat zobaczył ją pierwszy raz w zeszły weekend na zdjęciach opublikowanych przez państwowe media, na których widać ją obserwującą wystrzelenie międzykontynentalnej rakiety balistycznej – przekazała agencja AP.

 

Niedawno północnokoreańska Agencja Medialna (KCNA) wspomniała o niej po raz drugi, gdy Ju wraz z ojcem zrobiono grupowe zdjęcia z naukowcami, urzędnikami i innymi osobami zaangażowanymi testy balistyczne pocisku ICBM Hwasong-17.

 

KCNA opisała ją jako “najbardziej ukochane” dziecko Kima. Zdjęcie opublikowane przez media państwowe pokazały córkę, która pozuje do zdjęć trzymając rękę na ramieniu ojca.

 

Kim Dzong Un wraz ze swoją córką na tle żołnierzy i naukowcówKCNA

Kim Dzong Un wraz ze swoją córką na tle żołnierzy i naukowców

 

– To z pewnością jest bardzo znacząca prezentacja. Zdjęcie Ju An stojącej u boku ojca, podczas gdy świętowany jest start ICBM, oznacza, że jest to początek pozycjonowania jej jako potencjalnej następczyni – powiedział Ankit Panda, ekspert z Carnegie Endowment for International Peace.

 

– Oba jej pierwsze wystąpienia publiczne miały miejsce w kontekście strategicznej broni jądrowej – klejnotów koronnych północnokoreańskiego systemu obrony narodowej. To nie jest przypadkowe – dodał.

Korea Północna nie wspomina o dwóch pozostałych dzieciach Kima

Południowokoreańskie służby szpiegowskie oceniły, iż dziewczynka na zdjęciu jest drugim dzieckiem Kima. Narodowa Służba Wywiadowcza powiedziała, że jej wygląd pasuje do informacji, że jest wyższa i większa niż inne dziewczynki w tym samym wieku. Południowokoreańskie media spekulują, że Kim ma troje dzieci – urodzonych w 2010, 2013 i 2017 roku – i że pierwsze dziecko to syn.

 

Dyktator z córką i żołnierzami na tle pocisku balistycznegoKCNA

Dyktator z córką i żołnierzami na tle pocisku balistycznego

 

Ju Ae jest z dużym prawdopodobieństwem tym dzieckiem, które emerytowany koszykarz, Dennis Rodman, widział podczas swojej podróży do Pjongjangu w 2013 roku. Po tej wizycie Rodman powiedział brytyjskiej gazecie “The Guardian”, że wraz z Kimem spędził “relaksujący czas nad morzem” z rodziną przywódcy i że trzymał na rękach małą córeczkę dyktatora.

 

ZOBACZ: Korea Północna grozi Stanom Zjednoczonym i Korei Południowej użyciem broni jądrowej

 

Reżimowe media nie wspominają o dwóch pozostałych dzieciach Kima. Jednak spekulacje, że jego najstarsze dziecko to syn, skłoniły niektórych ekspertów do zastanowienia się, dlaczego to córka ma być następcą Kima.

 

Kim Dzong Un i jego córka Ju AeKCNA

Kim Dzong Un i jego córka Ju Ae

 

Analityk Cheong Seong-Chang z prywatnego Instytutu Sejong w Korei Południowej zauważył, że może to być związane z dużym “potencjałem przywódczym”, który zauważono u dziewczynki.

 

Eksperci twierdzą, że Hwasong-17 to rakieta o najdłuższym zasięgu w północnokoreańskim arsenale. Jest zaprojektowana do uderzenia w Stany Zjednoczone, ale wciąż jest w fazie rozwoju. Wystrzelenie pocisku było częścią serii testów rakietowych, które według Korei Północnej miały być ostrzeżeniem przed ćwiczeniami wojskowymi USA i Korei Południowej, które reżim postrzega jako próbę inwazji.

 

mbl/ml/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment