imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Konkurs PAP „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” na półmetku

DOC.20211015.40583965.wjwb_logo2.jpg


„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” – logo

Ponad 10 tys. zł czeka na laureatów konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Na zgłoszenia uczniów i dorosłych pracujących z dziećmi do konkursu czekamy do 30 listopada.

Trwa konkurs Polskiej Agencji Prasowej na najlepsze prace prezentujące zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym i rolą Narodowego Banku Polskiego w tym zakresie.

Do uczestnictwa zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów liceów i techników, a także nauczycieli, wychowawców, pracowników świetlic, bibliotek czy ośrodków kultury.

Dla najmłodszych uczniów przewidzieliśmy 1000 zł za zajęcie pierwszego miejsca, 750 zł za drugie miejsce i 500 zł za trzecie. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagroda za I miejsce to 1500 zł, II miejsce – 1200 zł, III miejsce – 750 zł. Dorosłym pracującym z dziećmi przyznamy za I miejsce – 2000 zł, za II miejsce – 1500 zł, a za III miejsce – 1000 zł. W sumie do laureatów trafi ponad 10 tys. zł.

Laureatów wybierze w grudniu pięcioosobowe jury, które oceni wszystkie prace pod względem merytorycznym.

Na prace konkursowe czekamy do 30 listopada 2021 r., ale warto przygotować prace konkursowe wcześniej – w każdym miesiącu losujemy dwie osoby, które dostają od nas atrakcyjne upominki rzeczowe!

Jak powinna wyglądać praca konkursowa? Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie liceów i techników na konkurs mogą nadsyłać filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacje, plakaty czy wystawy informacyjne do szkolnych gablot.

Z kolei dorośli pracujący z dziećmi i młodzieżą powinni przygotować pracę w formie umożliwiającej jej wykorzystanie w czasie zajęć – np. scenariusz lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 


Source link

Leave a Comment