imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Koniec świata: Kiedy będzie, przepowiednie na 2022. Jak skończy się świat?

000DX93NBCQO70DV-C411.jpg


Odkąd tylko ludzie pojawili się na Ziemi, zadają sobie pytanie o to, kiedy i w jaki sposób skończy się świat. Od początków historii naszej cywilizacji, chcemy dowiedzieć się jak najwięcej o tym, co nas czeka w przyszłości. 

Prorocy i wizjonerzy snują różne teorie o końcu świata, a większość z nich zdecydowanie nie napawa optymizmem. Choć w różnych kulturach są ich setki, a może nawet tysiące, popularnością cieszy się głównie kilka. Których spośród ponurych wizji apokalipsy obawiamy się najbardziej? 

Czy koniec świata będzie jeszcze w 2022 roku i jak będzie on wyglądał według Baby Wangi? A może bardziej prawdopodobne wydają się przepowiednie Nostradamusa, ojca Pio lub królowej Saby

Baba Wanga była niewidomą znachorką i mistyczką, która miała przewidzieć m.in. takie wydarzenia jak przejęcie władzy przez Hitlera, katastrofa w Czarnobylu czy zamach na World Trade Center. Pomimo tego, że zmarła w 1996 roku, jej przepowiednie wciąż wzbudzają sporo emocji.

Niektórzy uważają, że Baba Wanga w swoich wizjach ostrzegła m.in. przed aktualną pandemią SARS-CoV-2. Jeśli wierzyć w to, że naprawdę wiedziała, co się wydarzy i jej przepowiednie zostały spisane w sposób zgodny z prawdą, to koniec świata nadejdzie dopiero w 5079 roku. 

“Nadejdą czasy cudów, kiedy nauka poczyni wielkie odkrycia w dziedzinie tego, co niematerialne. Będziemy świadkami nadzwyczajnych odkryć archeologicznych, które zasadniczo zmienią wiedzę o świecie starożytnym. Całe ukryte złoto wyjdzie na powierzchnię, opuszczając wody. Tak postanowiono z góry” – miała powiedzieć Baba Wanga tuż przed śmiercią. 

Wcześniej jednak ludzkość czeka mnóstwo innych zdarzeń. Już w 2022 roku mają dziać się niepokojące rzeczy. Pomimo że do końca świata podobno jest jeszcze daleko, wcale nie oznacza to, że wcześniej będzie żyło nam się łatwo i przyjemnie. 

Ziemię dotkną liczne klęski żywiołowe. Będzie również brakować nam pożywienia i wody. Baba Wanga zwróciła uwagę na wysokie ryzyko wystąpienia wojny oraz zmiany polityczne i klimatyczne. W New Delhi temperatura często będzie sięgała 50 stopni Celsjusza, a zjawiska naturalne tj. powodzie, huragany czy pożary na świecie odczują mieszkańcy dużej części planety. Czasy będą bardzo niespokojne. 

Nostradamus żył co prawda w XVI wieku, ale jego przepowiednie nadal są aktualne i przez wielu uznawane za dość logiczne i prawdopodobne. W wizjach cenionego filozofa i mistyka nie brakowało znanych postaci historycznych. Choć pisał on dość zawiłym językiem, wystarczy jedynie nieco zagłębić się w jego słowa, aby zauważyć, że w swoich zapisanych wierszem Centuriach, wspomniał m.in. o Napoleonie czy Adolfie Hitlerze. 

Przepowiednie Nostradamusa sięgają roku 3797, bo to właśnie wtedy zdaniem jasnowidza ma nastąpić koniec świata. Jak można się domyślić, Nostradamus przewidział również, co wydarzy się w 2022 roku. 

Jego zdaniem, kolejny rok przyniesie nam globalną inflację i światowy kryzys gospodarczy, ale to nie jedyne, co może się wydarzyć już niedługo. Sytuacja we Francji może być – jego zdaniem – napięta. Nie jest też wykluczone, że Unia Europejska upadnie. 

Co jeszcze zauważył Nostradamus w swoich wizjach na 2022 rok? Podobnie jak Baba Wanga – kataklizmy i klęski żywiołowe. Huragany, trzęsienia ziemi i powodzie mogą doprowadzić nawet do tego, że dostęp do żywności może być utrudniony. W jego przepowiedniach jest również mowa o 72 dniach nieprzerwanej ciemności oraz o potężnym wybuchu na Morzu Śródziemnym. 

Przyjęło się, że królowa Saby, Michalda żyła na przełomie IX i X wieku p.n.e., w okolicach dzisiejszego Jemenu. Była zamożną i wpływową władczynią, o czym może świadczyć chociażby to, że z jej przepowiedni korzystał sam król Salomon, który ufał jej proroctwom do tego stopnia, że zlecił je spisać. Dzięki temu dziś, pomimo upływu czasu, znamy ich treść. 

 Duża część przepowiedni królowej Saby odnosiła się do czasów przeszłych. Michalda przepowiedziała m.in. przyjście na świat Chrystusa, jego śmierć, okres wojen, wielką kometę na niebie, reformację czy Napoleona. Jej proroctwa w czasach współczesnych wciąż jednak są aktualne. 

Jaki koniec świata zwiastowały przepowiednie królowej Saby? W jej wizjach koniec świata ma poprzedzić kilka znaków, m.in. ogromny rozwój nauki oraz przemysłu. Kolejny znak zbliżającej się apokalipsy to globalny handel, który rozbudzi w ludziach chciwość i sprawi, że “pieniądz zapanuje nad światem i stanie się wielki jak Bóg”. 

Ludzie będą również budować nietrwałe związki. Następnym zwiastunem Apokalipsy ma być podział na ludzi bardzo biednych i bogatych. Ludzie zmuszeni będą pracować przed cały tydzień, również w niedzielę i święta, ponieważ wszystko będzie znacznie droższe. Na świecie zmieni się też klimat, a pory roku wymieszają się. 

“Gdy ludzie wyjdą kosić siano, suche już od letniego słońca, znajdą śnieg, bowiem w nocy spadnie obfity” – brzmiały słowa Michaldy. Pojawią się również plagi owadów. Królowa Saby w swoich proroctwach poruszyła temat przeludnienia Ziemi, którego konsekwencją będzie to, iż zabraknie dla wszystkich żywności. Na świecie zapanuje wielokulturowość. 

Czeka nas poważny światowy konflikt, susza, ogromne trzęsienie ziemi i narodziny Antychrysta, z którym walczyć będą dwaj prorocy. Na czele Kościoła stać będzie ostatni, stosunkowo młody papież o imieniu Piotr.  

Święty Ojciec Pio był włoskim zakonnikiem, który już w dzieciństwie wyróżniał się wyjątkowym darem. Jako mały chłopiec Francesco Forgione miał wizje związane z Jezusem, Maryją czy Aniołem Stróżem, a w pierwszych latach kapłaństwa zaczął zauważać widzialne stygmaty na swoim ciele, tzw. pięć ran chrystusowych. 

Przepowiednie ojca Pio o apokalipsie dotyczą głównie dnia Sądu Ostatecznego. W 1957 roku miał ukazać mu się Jezus Chrystus, który zwiastował koniec znanego nam świata. 

Trwająca trzy doby apokalipsa zacznie się od zimnej nocy, po której przyjdzie silna burza i ognisty deszcz. Bóg wyda ludziom instrukcje, by zamknęli drzwi oraz okna, zapalili święconą świecę i z nikim nie rozmawiali. Zaleci im również m.in. modlitwę z różańcem. Uratuje ich jedynie szczery żal za grzechy i prośba o opiekę Matki Boskiej. 

“Nawałnica ognia wyleje się z chmur i rozciągnie na całą ziemię! Sztormy, grzmoty, straszliwa pogoda i trzęsienia ziemi pokryją świat na kilka dni.” Armagedon potrwa trzy doby i pochłonie miliony istnień. Później wszystko się uspokoi. Znów wzejdzie Słońce, a na Ziemię przybędą aniołowie”tak jawi się koniec świata w wizji Ojca Pio. Szczególna kara ma zaś dotknąć tych, którzy nie wierzyli w boskie objawienia. 

Edgar Cayce był amerykańskim mistykiem, żyjącym w latach 1877-1945, który doznawał wizji o przyszłości w czasie transu. Jego przepowiednie końca świata są bardzo interesujące, ponieważ zakładają, że – co prawda – część ludzkości czeka zagłada, jednak uda się również dokonać przełomowych odkryć technologicznych oraz medycznych. 

Nauka ma rozwinąć się do tego stopnia, że uda nam się odwrócić proces starzenia, narządy będą się regenerować, a człowiek stanie się formą nadrzędną. 

Jak będzie wyglądała apokalipsa według Edgara Cayce? Jasnowidz uważał, że na świecie nie będzie “typowego końca świata”. Przewidział, że na naszej planecie zaczną zachodzić zjawiska naturalne, takie jak: przebiegunowanie Ziemi czy topnienie lodowców, w wyniku czego dojdzie do powodzi. 

Będzie to miało tragiczne konsekwencje zarówno na Starym Kontynencie, jak i w USA. W efekcie Rosja stanie się światowym hegemonem. 

Mistyk twierdził, że, gdy zakończy się już transformacja, ludzkość czeka “złota era”.         

Czytaj również: 

Kiedy będzie koniec świata: Czy w 2022 roku skończy się świat? 

Kiedy będzie koniec świata: Koniec świata będzie już w 2040 roku? 

Przepowiednie i proroctwa: Krzysztof Jackowski o 2022 roku

Zobacz także


Source link

Leave a Comment