imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Konferencja PAP: „Transformacja energetyczna dla przyszłości Polski” – 9 listopada/Centrum Prasowe PAP

DOC.20221104.43876103.1.jpg


Przyszłość konwencjonalnych źródeł energii, rozwój polskiej energetyki jądrowej, odnawialnych źródeł energii, budowa gospodarki wodorowej – to główne tematy konferencji energetycznej organizowanej przez Polską Agencję Prasową.

Wojna w Ukrainie pokazała, jak ważna w kontekście bezpieczeństwa energetycznego jest dywersyfikacja dostaw i źródeł energii. Rozwijanie i promowanie wytwarzania energii z odnawialnych źródeł jest jednym z kierunków uniezależniających polski sektor energetyczny od zewnętrznych czynników geopolitycznych.

Jakie zatem miejsce w miksie energetycznym zajmuje energetyka wiatrowa i fotowoltaika obecnie oraz jakie wyzwania rozwojowe czekają te branże? Czy energetyka jądrowa zapewni Polsce bezpieczeństwo energetyczne? W jakiej perspektywie można zakładać odejście od paliw kopalnych i czy jesteśmy na to gotowi?

Odpowiedzi na te pytania postarają się udzielić zaproszeni goście, wśród których są m.in.: przedstawiciele administracji rządowej, specjaliści instytutów badawczych, eksperci z branży OZE.

Konferencja odbędzie się w Centrum Prasowym PAP (ul. Bracka 6/8).

Agenda wydarzenia: https://pap-mediaroom.pl/debata/konferencja-pap-transformacja-energetyczna-dla-przyszlosci-polski

Akredytacja na konferencję: https://centrumprasowe.pap.pl/form/formularz-akredytacyjny

Transmisja live: https://pap-mediaroom.pl, https://biznes.pap.pl, https://debata.infostrefa.tv

Partnerami konferencji są: PKN ORLEN, PGE Polska Grupa Energetyczna, European Energy Poland, Philip Morris. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale: Energetyka24 oraz WysokieNapięcie.pl.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Source link

Leave a Comment