imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Koncerty plenerowe. Zmiany w liczbie uczestników

c2kqvcec1vdvg2kzg9c6v61hcfpxohyy.jpg


W komunikacie opublikowanym na stronie resortu kultury przypomniano, że zgodnie z rządowym rozporządzeniem ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii “od 20 czerwca prowadzenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki może być organizowane w pomieszczeniach, w tym w salach koncertowych, klubach muzycznych, halach widowiskowo-sportowych oraz na otwartym powietrzu – w amfiteatrach i muszlach koncertowych, a także na otwartych i półotwartych obiektach sportowych”.

 

“Od 17 lipca zmienią się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni – będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego” – czytamy.

 

ZOBACZ: “Domagamy się sprawiedliwości”. Artyści o przywróceniu koncertów

 

Jak wyjaśnia MKiDN, w przypadku kin, teatrów, sal koncertowych, klubów muzycznych, hal widowiskowo-sportowych, amfiteatrów i muszli koncertowych zasady te polegają na udostępnieniu do 50 proc. liczby miejsc na sali oraz obowiązkowemu zakrywaniu nosa i ust przez uczestników wydarzenia.

 

Na stadionach otwartych lub półotwartych, z miejscami siedzącymi lub bez – obok konieczności zakrywania nosa i ust przez uczestników wydarzenia – obowiązują zasady udostępnienia do 25 proc. liczby miejsc na widowni (uczestnicy zajmują co czwarte miejsce, w rzędach naprzemiennie), a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – zachowania odległości 2 m pomiędzy widzami.

 

 

Co najmniej 5 metrów kwadratowych na osobę

 

W przypadku imprez plenerowych od 17 lipca należy zapewniać co najmniej 5 m kw. na osobę, wyznaczyć znakami poziomymi miejsca dla publiczności uwzględniające zachowanie dystansu oraz wyraźnie oddzielić i oznaczyć teren dla widowni, aby uniemożliwić publiczności mieszanie się np. ze spacerowiczami. Uczestnicy imprez plenerowych muszą zachowywać 2-metrową odległość od siebie, a także zakrywać nosy i usta, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób.

 

ZOBACZ: Nowe otwarcie teatrów. “Mamy nadzieję, że od września ruszymy z kopyta”

 

W komunikacie przypomniano także, że obowiązek zachowania dystansu nie dotyczy: osoby, która przyszła z dzieckiem poniżej 13. roku życia, osoby towarzyszącej osobie z niepełnosprawnością lub osobie, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących. 


Source link

Leave a Comment