imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Koncert noworoczny Wiedeń 2022. Kiedy? O której? Gdzie oglądać?

000E2GPAY2CM5USG-C411.jpg


Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich dla wielu osób jest symbolem Nowego Roku i najlepszym sposobem na spędzenie przedpołudnia 1 stycznia.

Neujahrskonzert der Wiener Philharmoniker, czyli Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich odbywa się co roku już od 83 lat. Jest to dostojne wydarzenie, doceniane przez wszystkich miłośników muzyki klasycznej. W czasie uroczystego występu w Złotej Sali Musikverein można usłyszeć przede wszystkim kompozycje rodziny Straussów w tradycyjnych oraz nowoczesnych aranżacjach. Towarzyszą im utwory innych znanych kompozytorów oraz występy najlepszych tancerzy z Opery Wiedeńskiej.

Koncert Noworoczny w Wiedniu transmitowany jest na żywo do ponad 90 krajów na całym świecie, każdego roku gromadząc przed telewizorami wielomilionową publiczność. Zachwyca nie tylko wspaniałą muzyką – niezapomniane są również wrażenia wizualne. Odbywa się on w jednej z najpiękniejszych sal koncertowych, która na tę okazję dekorowana jest tysiącami kwiatów.

Prawdopodobnie wiele osób marzy o tym, by na żywo usłyszeć walce, polki czy marsze Straussa grane przez wiedeńskich filharmoników. Niestety dostanie się do Musikverein 1 stycznia nie jest łatwe. Bilety na Koncert Noworoczny w Wiedniu sprzedawane są z rocznym wyprzedzeniem, a ich koszt to nawet 12000 euro.

Każdego roku pewna pula biletów przekazywana jest na losowanie – mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy wypełnią specjalny formularz. Spośród chętnych losowane są osoby, które otrzymują bezpłatne wejściówki.

Na szczęście, aby zobaczyć Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich, nie trzeba wybierać się do Austrii. Koncert Noworoczny w Wiedniu transmitowany jest przez telewizje wielu krajów, w tym przez TVP. Coroczna transmisja podzielona jest na dwie części i rozpoczyna się o godz. 11.15.

1 stycznia 2022 r. Koncert Noworoczny w Wiedniu zostanie na żywo wyemitowany w TVP Kultura, retransmisja odbędzie się natomiast w TVP 2 o godz. 12.00. Spóźnialscy mogą natomiast liczyć na powtórki, m.in. 1 stycznia o 23.55 w TVP 2.
Source link

Leave a Comment