imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Kompromitacja Kaczyńskiego. Nie potrafił zdefiniować cywilizacji chrześcijańskiej

a01

Strona główna > Polska > Kompromitacja Kaczyńskiego. Nie potrafił zdefiniować cywilizacji chrześcijańskiej Kompromitacja Kaczyńskiego. Nie potrafił zdefiniować cywilizacji chrześcijańskiej Jerzy Ulicki-Rek Polska 0

Każdy człowiek, który chociaż troszkę zna historię Polski, ale przede wszystkim w tym wypadku, historię świata, wie, że ta cywilizacja, w której dzisiaj żyjemy, cywilizacja chrześcijańska, oparta o grecką filozofię i prawo rzymskie, to najbardziej życzliwa człowiekowi cywilizacja w dziejach świata.– powiedział na partyjnej konwencji prezes PiS.

Niektórzy mówią, że Jarosław Kaczyński, który od dłuższego czasu jest w wyborczym transie, może pozwolić sobie na mówienie bzdur, a nawet może kłamać, bo jego wyznawcy i tak nie rozumieją tego, co mówi, odbierając tylko przekaz emocjonalny.

Cywilizacja łacińska

Twórca pojęcia cywilizacja chrześcijańska, a konkretnie cywilizacja łacińska, historiozof Feliks Koneczny mówił o trzech filarach na których opiera się fundament naszej cywilizacji. Są to: klasyczna filozofia grecka, prawo rzymskie oraz najważniejszy filar: etyka katolicka bez której nie byłoby naszej cywilizacji. O tym właśnie nie powiedział Kaczyński, pomijając 3 filar. Oczami wyobraźni widzę, jak w tym momencie część sympatyków PiS daje wyraz swojej ignorancji mówiąc, że to nie ma i tak znaczenia, bo wiadomo o co chodzi.

Dlaczego Kaczyński nie zna Konecznego?

Nie on jeden. Dzieła Feliksa Konecznego nie były lubiane przez komunistów i tak pozostało do dnia dzisiejszego. Konecznego nie lubią nie tylko współcześni marksiści, lecz także socjaliści z PiSu. Nie lubią go Żydzi za opis cywilizacji żydowskiej.

Polityczna praktyka PiS zaprzecza wartościom „cywilizacji chrześcijańskiej”

Jak wiemy PiS (tak samo jak PO) akceptuje implementację prawa marksistowskiego /prawo UE/ do prawa polskiego. Jest to sprzeczne z zasadami prawa rzymskiego i etyką katolicką. Według Konecznego tworzenie prawa oraz jego egzekucja powinny opierać się na zasadach etyki katolickiej. Kolejną rzeczą jest stosunek PiS do demokracji. Członkowie aktualnego rządu wielokrotnie deklarowali akceptację demokracji liberalnej. To z kolei jest sprzeczne z poglądami klasycznych filozofów greckich i poglądami św. Tomasza z Akwinu.

Na koniec inny cytat z pana prezesa:

Izrael jest przyczółkiem naszej kultury w tamtym świecie.

Jest to absurdalna brednia świadcząca dobitnie o braku podstawowej wiedzy o cywilizacjach – żydowskiej i łacińskiej oraz o kulturze w cywilizacji chrześcijańskiej. Na podstawie takich wypowiedzi jeden z wniosków, który się nasuwa to ten, że mamy prędzej do czynienia z niedoukiem lub manipulatorem wyborczym Kaczyńskim niż z przedstawicielem polskiej elity („jesteśmy nową elitą” Kaczyński). Cywilizacja na którą się powołuje prezes PiS, czyli metoda życia zbiorowego oparta na etyce katolickiej wyklucza syntezę cywilizacji i kultur. Synteza taka jest połączeniem przeciwstawnych metod życia zbiorowego. Szacunek dla wartości naszej kultury powinien również wykluczyć z życia społecznego, w trybie pilnym, „tęczową zarazę”.

Za: https://www.ekspedyt.org/2019/09/29/kompromitacja-kaczynskiego-nie-potrafil-zdefiniowac-cywilizacji-chrzescijanskiej/

29.09.2019

Jerzy Ulicki-Rek

https://www.polskawalczaca.com/

cywilizacja żydowskafałszywi chrześcijanie NWOjarosław kaczyńskiPartia interesów Syjonistycznych
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment