imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Kolumbia: Z morza wyłowiono dryfującą kobietę. Rodzina szukała jej od dwóch lat

000AJK5RWUJ8GMS3-C411.jpg


Rybacy wyłowili z morza u wybrzeży Kolumbii dryfującą w wodzie kobietę. Okazało się, że jest to zaginiona w 2018 roku Angelica Gaitan. 43-latka trafiła do szpitala, gdzie opowiedziała swoją historię.

Do zdarzenia doszło w sobotę 26 września u wybrzeży miasta Puerto Colombia na północy Kolumbii. Na kobietę dryfującą kilkaset metrów od brzegu natknęli się dwaj rybacy, który wypłynęli na połów.

– W morzu zawsze jest dużo drewna. Myśleliśmy, że to pływająca kłoda, dlatego wykonaliśmy manewr, żeby nie zaplątały się w nią nasze sieci. Szybko jednak zauważyliśmy, że to się rusza. Później dostrzegliśmy, że to kobieta – powiedział mediom jeden z rybaków. 

Mężczyźni natychmiast ruszyli z pomocą i wciągnęli kobietę do swojej łódki. Próbowali z nią porozmawiać, jednak komunikacja z kobietą była utrudniona.

Jeden z rybaków, który jest również instruktorem pływania, powiedział, że nie wie, jakim cudem kobieta utrzymywała się na wodzie. – Szczerze mówiąc, to wszystko jest nierealne i zaskakujące. Nikomu, kto nie jest pływakiem, nie jest łatwo utrzymać się przez tyle czasu na wodzie – powiedział. – Ta pani wygląda, jakby mogła spędzić w ten sposób całą noc. Poza tym miała buty, dżinsy i inne elementy garderoby – dodał.

Po dotarciu na brzeg kobieta trafiła do szpitala. Nie mówiła, była wyziębiona i w szoku. Według lekarzy jej stan wskazywał, że musiała dryfować przez kilka godzin.

Początkowo służby podejrzewały, że kobieta może być ofiarą siatki przemytników lub wypadła z jakiegoś statku. 


Source link

Leave a Comment