imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Kolumbia: Przez 24 dni dryfował na morzu. Jadł tylko keczup i przyprawy

54sa6ssb8ajvsss7qrb4wfpv576q49u4.png


Przez ponad 20 dni dryfował na morzu, żywiąc się tylko keczupem i przyprawami. 47-latka zagubionego na Morzu Karaibskim zauważyła załoga samolotu, która poinformowała służby. Elvis Francois przeszedł badania, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zdaniem urzędników, kluczowy dla uratowanie 47-letniego Elvisa Francoisa był napis “pomocy”, który mężczyzna napisał na kadłubie swojej łodzi.

 

Żaglówkę, na której dryfował mężczyzna została wypatrzona z powietrza. Znajdowała się 120 mil morskich na północny-zachód od kolumbijskiego półwyspu La Guajira.

 

Załoga zaalarmowanego kontenerowca, który przepływał w tej okolicy zabrała Franciosa do portowego miasta Cartagena.

 

Prąd porwał jego żaglówkę

Mężczyzna wyjaśnił, że jego dramat rozpoczął się grudniu, gdy dokonywał napraw swojej żaglówki u wybrzeży wyspy St. Martin na Antylach Holenderskich, gdzie mieszka. W pewnym momencie prąd porwał łódź w morze. 

 

ZOBACZ: Słowacja. Polak zaginiony w Tatrach nie daje znaku życia. Ratownicy publikują zdjęcie

 

– Zadzwoniłem do moich przyjaciół, próbowali się ze mną skontaktować, ale straciłem sygnał. Nie pozostało nic innego, jak siedzieć i czekać – powiedział Francois w filmie opublikowanym przez marynarkę wojenną.

 

Mówił też, że udało mu się przetrwać dzięki butelce keczupu, paczce czosnku w proszku i kostkami przypraw, które miał ze sobą. Z pomocą szmatki zbierał też wodę deszczową. 

Mężczyzna jest w dobrym stanie 

W momencie odnalezienia Francois był w dobrym stanie, przekazano tylko, że stracił na wadze.

 

– W pewnym momencie straciłem nadzieję i pomyślałem o mojej rodzinie, ale dziękuję straży przybrzeżnej. Gdyby nie oni, nie opowiadałbym tej historii – powiedział Francois.

 

ZOBACZ: Lubelskie: Odnalazł się zaginiony 14-latek z powiatu świdnickiego

 

Marynarka wojenna poinformowała, że Francois został poddany badaniu lekarskiemu na lądzie, a następnie został przekazany władzom imigracyjnym w celu powrotu do domu.

mst/bas/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment