imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Kielce. Zagrożenie wybuchem gazu. Zamknięto okoliczne ulice i ewakuowano mieszkańców

8pk35o6qisph51u54twe3gdcwobyt4am.jpg


W Kielcach podczas prac budowlano-remontowych przy jednej z ulic doszło do rozszczelnienia gazociągu

W Kielcach podczas prac ekipy remontowej doszło do uszkodzenia gazociągu. Z powodu zagrożenia wybuchem podjęto decyzję o ewakuacji ludzi z pobliskich budynków, w tym m.in. z siedziby ZUS-u.

Około godziny 8:00 podczas prac budowlano-remontowych w Kielcach doszło do rozszczelnienia gazociągu niskiego ciśnienia. Z powodu zagrożenia wybuchem gazu podjęto decyzję o ewakuacji pobliskich budynków.

 

ZOBACZ: Warszawa: Ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia. “Mężczyzna wyjął z plecaka pocisk”

 

Policja wraz ze strażą pożarną zabezpieczyła pobliski teren. Zamknięto dla ruchu ulice Kolberga i Hożą. Z pobliskiej siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ewakuowano 260 osób.

 

Ewakuowano także urząd pracy, okoliczne firmy i budynki mieszkalne. 

Rzeczniczka straży pożarnej: Akcja przebiegła szybko i sprawnie

Łącznie zapewniono bezpieczeństwo 320 osobom. Działaniami kierowała policja – podała oficer prasowy st. ogn. Beata Gizowska z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach w rozmowie z polsatnews.pl. Dodała, że straż pożarna wraz z innymi służbami zajęła się usuwaniem szkody.

 

Na miejscu zabezpieczono rozszczelniony gazociąg

Na miejscu zabezpieczono rozszczelniony gazociąg

 

Rzeczniczka przekazała, że akcja usuwania uszkodzenia przebiegła sprawnie i szybko. – Rozszczelniony gazociąg naprawiono w ciągu półtorej godziny – dodała.

 

Beata Gizowska powiedziała, że na ulicy Kolberga i na ulicy Hożej ruch został przywrócony. – Ludzie wrócili już do swoich mieszkań, a urzędy wznowiły pracę – podsumowała oficer prasowa.

mbl/arż/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment