imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Kibice wrócą na stadiony. Poznaliśmy szczegóły

ywt1x2jipx2srgxh5fcvfzf2y5ddck52.jpg


Po kilku tygodniach przerwy związanej z pandemią koronawirusa, piłkarze PKO Ekstraklasy wracają na boisko. Pierwsze mecze odbędą się bez udziału kibiców, ale w czerwcu fani piłki nożnej będą mogli wrócić na stadiony. Jak dowiedział się polsatnews.pl, w piątek premier Mateusz Morawiecki przedstawi szczegóły “odmrażania” trybun.

W piątek powracają rozgrywki PKO Ekstraklasy. Już w pierwszej kolejce po restarcie zmierzą się ze sobą Lech Poznań i Legia Warszawa. Kibice będą mogli oglądać ten pojedynek jedynie sprzed telewizora.

 

Wszystko wskazuje na to, że już w czerwcu kibice będą mogli dopingować zawodników na stadionie. Jak dowiedział się polsatnews.pl, w piątek premier Mateusz Morawiecki przedstawi plan “odmrażania” trybun.

 

Według nowych wytycznych, wypełnionych mogłoby być od 15 do 25 proc. trybun. Jak wynika z informacji polsatnews.pl, na stadion będą mogli wejść jedynie kibice gospodarzy.

 

ZOBACZ: Gratka dla fanów piłki nożnej. Mecze Pucharu Polski w Polsacie Sport

 

List Bońka do premiera

 

Prezes PZPN Zbigniew Boniek napisał list do Mateusza Morawieckiego w sprawie otwarcia trybun stadionów piłkarskich dla kibiców. Do cytowanego przez “Przegląd Sportowy” listu dołączono założenia I etapu powrotu publiczności. Dotarliśmy do treści obu dokumentów.

 

Według planu Bońka, stadiony mogłyby być zapełnione przez kibiców w 20 procentach. Inny scenariusz zakłada wpuszczenie 999 widzów, czyli maksymalnej liczby, która dopuszcza do zorganizowania meczu bez tzw. imprezy masowej.

 

W szczegółowych założeniach I etapu znajdują się wytyczne dotyczące środków bezpieczeństwa. Przewidziano obowiązkowe maski i dezynfekcję rąk dla wszystkich, zakaz sprzedaży cateringu stacjonarnego, brak miejsc dla kibiców gości, zakup biletów tylko online i zachowany dystans społeczny. Na wpuszczenie każdej osoby należy przeznaczyć co najmniej 30 sekund, a na trybunach powinny one zostać rozdzielone. Nie dotyczy to jednak rodzin, dla których należałoby przygotować ewentualne miejsca grupowe.

zdr/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment