imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Khabib Nurmagomedov odejdzie ze świata MMA? Tajemnicza decyzja mistrza

3r4rscczbkr6gay4b81vwj3t57596jmt.jpg


Przed kilkoma dniami na swoim Instagramie Nurmagomedov zamieścił post profilu “za.khabiba”, który koncentruje się na publikowaniu treści związanych z zawodnikami MMA pochodzącymi z Dagestanu. Na udostępnionej grafice znajduje się napis, który można tłumaczyć następująco: “Khabib odchodzi ze świata MMA. Chodzi o bycie szkoleniowcem i wszystko co, związane z MMA. Powodem tej decyzji jest chęć poświęcenia większej ilości czasu swojej rodzinie”. 

 

 

Mimo że Dagestańczyk nie wypowiedział się jednoznacznie na temat zakończenia trenerskiej kariery, to w czwartek na jego Instagramie pojawił się post, który wydaje się nawiązywać do ostatnich doniesień.

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC: Były rywal Jana Błachowicza wznowi karierę? Luke Rockhold rozważa powrót

 

“Zakończenie roku. Uważajcie na siebie, bracia. Ten rok okazał się bardzo pracowity, ale i bardzo udany. Mam nadzieję, że moja decyzja jest najlepszą z możliwych. Wielki uściski dla was wszystkich” – napisał Nurmagomedov.

 

 

Jeden z najbliższych przyjaciół zawodnika Shamil Zavurov również udostępnił post, który wydaje się nawiązaniem do ostatnich doniesień.

 

“Opuścił ten sport, ale duch sportu nigdy nie opuścił jego. To był dobry trening”. 

 

 

Nurmagomedov zakończył karierę z nieskazitelnym rekordem 29 zwycięstw i 0 porażek. Po tym, jak w październiku 2020 roku w drugiej rundzie pokonał Justina Gaethje, zdecydował się zwakować pas mistrzowski i skoncentrować się na pracy trenerskiej. Jako szkoleniowiec odnalazł się znakomicie i walnie przyczynił się do zdobycia mistrzowskich pasów swoich podopiecznych w organizacjach Bellator (Umar Nurmagomedov) oraz UFC (Islam Makhachev). W 2022 roku rekord wszystkich podopiecznych Dagestańczyka wyniósł 19-2.

 

11 lutego podczas UFC 284 dojdzie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa kategorii lekkiej przez Islama Makhacheva. Jego rywalem będzie najlepszy zawodnik UFC bez podziału na kategorie wagowe – Alexander Volkanovski. Na ten moment nie wiadomo, czy Nurmagomedov pozostanie szkoleniowcem mistrza kategorii lekkiej.

OM, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl


Source link

Leave a Comment