imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

“Kevin sam w domu” już dziś w Polsacie. Wigilijnej tradycji stanie się zadość

3rxvdqibqs1c2tvpyz7d8u48bkn6xonn.jpg


Wspólnie z widzami stworzyliśmy piękną tradycję. Każdego roku 24 grudnia miliony polskich rodzin śledzi w stacji Polsat perypetie tytułowego bohatera, który przez przypadek pozostał na święta sam w domu. Ten film nie tylko bawi i zapewnia rozrywkę – łączy pokolenia, bo nic tak nie zbliża jak wspólne przeżywanie emocji.

 

ZOBACZ: Tradycji stanie się zadość. “Kevin sam w domu” w święta w Polsacie

 

“Kevin sam w domu” w okresie świąteczno-noworocznym będzie emitowany w stacji Polsat także 25 grudnia (godz. 16:30) oraz w stacji Polsat Film – 2 stycznia (godz. 18:50) i 6 stycznia (godz. 14:10). Polsat zaprezentuje również drugą część kultowego filmu – “Kevin sam w Nowym Jorku”. Jego emisja odbędzie się w stacji Polsat Film w dniu 26 grudnia (godz.18:30) oraz 28 grudnia (godz. 16:30), a także w Nowy Rok (godz. 20:00) i 2 stycznia (godz. 15:05) w głównej stacji.

 

“Kevin sam w domu” gości z powodzeniem na naszej antenie od 2000 roku. Od tego czasu ten przebój filmowy prawie co roku jest obecny w świąteczno-noworocznej ramówce Polsatu.

“Kevin sam w domu”. Polski fenomen 

Film “Kevin sam w domu” wszedł do kin przed świętami w 1990 roku i z miejsca stał się hitem w Stanach Zjednoczonych. Popularność produkcji spowodowała, że kina wyświetlały komedię długo po okresie świątecznym.

 

“Kevin sam w domu”, w oryginale “Home Alone”, trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najbardziej dochodowa komedia wszech czasów.

 

ZOBACZ: Rekordowa oglądalność filmu “Kevin sam w domu” w Telewizji Polsat

 

Sukces filmu, niepokrywający się z ocenami krytyków, zachęcił twórców do produkcji drugiej części przygód Kevina. W 1992 roku do kin wszedł “Kevin sam w Nowym Jorku”, czyli “Home Alone 2: Lost in New York”. Spotkał się z podobnym odbiorem przez widzów.

“Kevin sam w domu” – stały punkt programu świąt

Obie części stały się ogromnie popularne nad Wisłą. Perypetie młodego McCallistera co roku w wigilijny wieczór wyświetla Polsat, gromadząc przed ekranami miliony widzów. 

 

Rodzinnie oglądanie przygód Kevina dla wielu Polaków to wigilijna tradycja i obowiązkowy element świąt. Kiedy w 2010 roku Polsat zapowiedział, że w świątecznej ramówce nie będzie emisji filmu, spotkało się to z ogromnym protestem. Finalnie film został wyświetlony w Wigilię. 

 

W te święta, jak co roku fani rezolutnego chłopca nie będą zawiedzeni – już tradycyjnie telewizja Polsat pokaże “Kevina samego w domu”. – Są sprawy ważne i ważniejsze, a Kevin w święta należy do tych drugich – powiedział roku Stanisław Janowski, prezes zarządu stacji.

 

 

red/Polsat

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment