imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Katar pójdzie za ciosem? Jest szansa na kolejną wielką imprezę w tym kraju

vocj9mq8sv2h7p492zitjfuc2fkj82k4.jpg


Nie zakończył się jeszcze tegoroczny mundial, a Katar już myśli o organizacji kolejnej wielkiej imprezy. Zdaniem angielskiego Daily Mail, Katarczycy mogą starać się o organizację letnich igrzysk olimpijskich.

Mogłoby to nastąpić w 2036 roku. Na korzyść Kataru może działać fakt, że kraj ten w 2006 roku organizował igrzyska azjatyckie, a w 2030 roku będzie organizował tę imprezę ponownie. W przeszłości Katar gościł też inne imprezy m.in. lekkoatletyczne mistrzostwa świata, czy mistrzostwa świata w piłce ręcznej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Australia oficjalnie gospodarzem letnich igrzysk w 2032 roku. Zawody odbędą się w Brisbane

 

Katarczycy mogą zgłosić kandydaturę wspólnie z Arabią Saudyjską, gdzie mogłyby być rozgrywane niektóre dyscypliny np. kolarstwo górskie.  

 

Ewentualne igrzyska w Katarze byłyby prawdopodobnie w innym terminie niż latem. W przeszłości zdarzało się, że letnie igrzyska zaczynały się jesienią. Tak było w 1964 roku, kiedy tokijskie igrzyska rozgrywano w dniach 10 – 24 października. O tej samej porze roku odbyły się igrzyska w Seulu, 24 lata później (w dniach 17 września – 2 października 1988). 

 

 

PSZ, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment