imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Kardex ujawnia trendy intralogistyczne na rok 2023

DOC.20230123.44451626.1.jpg


Kardex Polska Sp. z o.o. (1)

Światowa sprzedaż automatyki magazynowej będzie wzrastać o 15 proc. rocznie, aż do osiągnięcia wartości 39 miliardów euro. Eksperci wskazują, że w ciągu najbliższych pięciu lat wskaźnik zaangażowania analiz predykcyjnych w modelowaniu łańcucha dostaw wyniesie aż 79 proc..

Rynek intralogistyki wciąż dostosowuje się do zmieniajacych się warunków światowych i ekonomicznych. Radar trendów przygotowany przez firmę Kardex, dostawcę rozwiązań intralogistycznych w zakresie zautomatyzowanych systemów magazynowania, pobierania i obsługi materiałów, przedstawia zmiany, jakich możemy się spodziewać w roku 2023.

Opracowanie zostało przygotowane w oparciu o analizę własnych zasobów, wiedzę branżową oraz dane globalne. Analiza obejmuje najnowsze trendy w intralogistyce, ilustruje znaczenie wykorzystania najnowszych technologii, takich jak robotyka i analityka predykcyjna, i koncentruje się na nowoczesnych narzędziach zapewniających efektywność i produktywność magazynów w najbliższych latach.

Firmy na całym świecie szukają sposobów na maksymalizację swoich zasobów wewnętrznych. W samym roku 2021 zainstalowano na całym świecie ponad pół miliona robotów przemysłowych.

Eksperci spodziewają się, że globalna sprzedaż automatyki magazynowej osiągnie szacunkową wartość 39 miliardów euro do 2027 r., przy skumulowanej rocznej stopie wzrostu 15 proc.

Kardex wykorzystuje zaawansowane technologie do globalnego monitorowania i przewidywania zachowań ponad 2700 maszyn za pośrednictwem systemu oprogramowania Kardex Connect. Liderzy branżowi spodziewają się, że wskaźnik adopcji analiz predykcyjnych w zakresie innowacji i technologii łańcucha dostaw wzrośnie z 28 proc. do 79 proc. w ciągu najbliższych pięciu lat.

„Ze względu na niespotykaną dotąd skalę zakłóceń procesów magazynowych, Kardex ściśle monitoruje wyzwania na rynku intralogistyki i trendy technologiczne oraz dostosowuje rozwiązania, aby zapewnić, że obiekty klientów pozostają najnowocześniejsze” — powiedział Ruud Hoog, starszy dyrektor ds. rozwoju biznesowego.

Raport skierowany jest do przedstawicieli zarządów i kierowników procesów magazynowych, którzy na bieżąco muszą śledzić trendy intralogistyczne i wdrażać rozwiązania magazynowe, zapewniające najwyższą efektywność względem przyszłych wyzwań rynku.

Pełen raport „Trendy kształtujące intralogistykę w 2023 r.” jest dostępny pod tym linkiem.

Kardex

Kardex jest wiodącym dostawcą rozwiązań intralogistycznych w zakresie zautomatyzowanych systemów magazynowania, pobierania i obsługi materiałów. Misją dwóch oddziałów firmy, Kardex Remstar i Kardex Mlog, jest dostarczanie rozwiązań i usług zwiększających efektywność magazynowania oraz obsługi towarów i materiałów w skali globalnej.

Kardex jest partnerem w całym cyklu życia produktu lub rozwiązania klienta. Firma pomaga poprawić wydajność klienta na każdym etapie – od analizy projektu, po realizację i serwis. Dzięki trzem własnym zakładom produkcyjnym w Niemczech i jednemu w Ameryce Północnej Kardex zapewnia rozwiązania wysokiej jakości. Aby utrzymać i wzmocnić swoją konkurencyjną pozycję w zakresie innowacji technologicznych i wyjątkowej lojalności klientów, Kardex inwestuje w badania i rozwój, własny łańcuch dostaw, rozbudowę portfolio usług, a także w nowe technologie poprzez przejęcia. Kardex aktywnie współpracuje ze światowymi liderami, którzy podzielają te same wartości i uzupełniają rozwiązania Kardex, w tym AutoStore, Rocket Solution, Intertex i Sumobox.

Kardex zatrudnia 2000 pracowników w 30 krajach i zainstalował ponad 140 000 rozwiązań branżowych na całym świecie.

KONTAKT:

Łukasz Korziński

Regionalny dyrektor marketingu i komunikacji

tel. kom.: 602-205-372 email

e-mail: [email protected]

Więcej informacji: www.kardex.com

Źródło informacji: Kardex Polska Sp. z o.o.

 


Source link

Leave a Comment