imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Kanye West zmienił imię i nazwisko. Teraz to Ye

7d4kmrfrqn1wsqvjkgkt99s85w2n8zb4.jpg


Od teraz amerykański raper Kanye West nazywać się będzie… Ye. Sąd w Los Angeles przychylił się do jego wniosku o zmianę personaliów. Nowe imię jest nawiązaniem do Biblii. “Wydaje mi się, że »ye« jest najczęściej używanym słowem w Biblii, gdzie oznacza słowo »ty«. Więc jestem tobą, jestem nami, to my” – tak muzyk podsumował swoją decyzję.

W sierpniu tego roku Kanye West złożył wniosek o zmianę imienia i nazwiska do sądu w Los Angeles. Chodziło mu o zamianę ówczesnego Kanye Omari West na – po prostu – słowo Ye.

 

Teraz pozytywnie rozpatrzono jego prośbę.

 

“Ye” to nawiązanie do świętej księgi. “Wydaje mi się, że »ye« jest najczęściej używanym słowem w Biblii, gdzie oznacza słowo »ty«. Więc jestem tobą, jestem nami, to my” – opowiadał jakiś czas temu.

Chciał być prezydentem USA

W ubiegłym roku West startował w wyborach prezydenckich USA.

 

Od początku było wiadomo, że nie miał szans na zwycięstwo – znajdował się na listach wyborczych tylko w 12 stanach (Tennessee, Arkansas, Idaho, Kentucky, Luizjana, Missisipi, Minnesota, Oklahoma, Utah, Iowa, Kolorado i Vermont), które mają łącznie 84 głosy elektorskie, a więc znacznie poniżej 270, co stanowi niezbędne minimum do wygranej.

 

ZOBACZ: Wybory w USA. Kanye West uznał swoją porażkę

Muzyk zapowiedział, że o fotel w Białym Domu powalczy również za cztery lata.

Choroba afektywna dwubiegunowa

44-letni West od pięciu lat walczy z chorobą afektywną dwubiegunową.

 

Raper miewa nawracające epizody maniakalne i depresyjne. O schorzeniu opowiedział w 2018 roku, przy okazji wydania płyty “Ye”. Okładkę albumu podpisał: “Nienawidzę być dwubiegunowy. To jest świetne”.

ac/msl/BBC

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment