imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Kaczyński: Jeśli opozycja wygra wybory nie będzie suwerennego państwa

ii3jfyi338re1wnrfwfm8t2f8n6swrea.png


– Koalicja Obywatelska to w istocie formacja niemiecka. W związku z tym, jeśli w najczarniejszym scenariuszu oni wygrają wybory, nie może być mowy o suwerenności Polski – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Zamościa prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Polska jest wspólnotą. Polacy jako naród są wspólnotą. To nie jest coś, co przypomina się momentach uroczystych, to musi być coś realnego. To oznacza, że budujemy kraj, w którym szanse ludzi z różnych grup społecznych są równi. To jest fundament naszej polityki – zaczął w niedzielę swoje przemówienie Jarosław Kaczyński. 

Kaczyński: Jeśli wygra opozycja, nie ma mowy o suwerennym państwie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zauważył, że zbliżają się wybory. – One są wciąż daleko, ale możemy już dzisiaj mówić o pewnej alternatywie: z jednej strony jest obóz Zjednoczonej Prawicy, a z drugiej opozycji, która jest zjednoczona tylko w jednej kwestii: być przeciw PiS-owi – mówił.

 

– My prowadzimy politykę suwerenną. Ośrodek władzy w Polsce jest ośrodkiem niezależnym. Wyobraźmy sobie teraz najczarniejszy scenariusz: oni wygrywają wybory. Jakie będą skutki tej władzy? – pytał i dodał: – Chyba każdy, kto ma trochę zdrowego rozsądku może zauważyć, że Koalicja Obywatelska to w istocie formacja niemiecka, ściśle związana z Niemcami. W związku z tym o suwerenności nie będzie mogły być mowy. A to pociągnie za sobą bardzo wiele różnych i bardzo daleko idących konsekwencji – stwierdził Kaczyński. 

 

Zdaniem prezesa PiS, jeśli opozycja wygra wybory, wówczas sądy będą “gorsze niż za późnego komunizmu”.

nb/arż/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment