imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

JR Holding ASI, spółka inwestująca w branże przyszłości, zadebiutowała na Głównym Rynku GPW

1_36.jpg


Fot. PAP/S. Leszczyński (1)

Biotechnologia, sztuczna inteligencja, misje kosmiczne – to tylko niektóre z branż, w które JR Holding ASI S.A. zainwestowała dotychczas ponad 300 mln złotych, zwiększając wartość niektórych projektów ze swojego portfela nawet o 1800 procent. Firma dołączyła właśnie do grona spółek notowanych na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W poniedziałkowy poranek JR Holding ASI stała się 410. spółką notowaną na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a jednocześnie 18. reprezentującą na nim segment firm inwestycyjnych. W momencie otwarcia kurs akcji debiutanta wzrósł wobec ceny odniesienia o 6,74 proc. i wyniósł 9,18 zł.

„JR Holding ASI S.A. nie jest nowicjuszem na warszawskiej giełdzie – już od 2012 roku spółka budowała swoją rozpoznawalność i zaufanie wśród inwestorów na rynku alternatywnym NewConnect” – podkreślała Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przez ten okres wycena firmy urosła o niemal 900 proc. – do blisko 313 mln zł. Doskonałe wyniki finansowe spółka zawdzięcza przede wszystkim zaangażowaniu w rozwój innowacyjnych i cechujących się wysoką stopą zwrotu projektów z branż: odnawialne źródła energii, gry komputerowe, sektor kosmiczny, sztuczna inteligencja, nowoczesne media czy biotechnologia. Przejście na główny parkiet GPW to kolejny etap w rozwoju firmy, otwierający przed nią nowe możliwości biznesowe.

„Wierzymy, że dzięki temu debiutowi staniemy się niebawem jedną z wiodących, europejskich firm inwestycyjnych osiągających ponadprzeciętne zyski dla swych akcjonariuszy. Przez ostatnie lata każde zainwestowane w naszą spółkę 50 groszy pomnożyliśmy do kwoty 9 złotych, co stanowi doskonały prognostyk na przyszłość. W portfelu spółki znajduje się obecnie ponad 40 firm, zarówno polskich, jak i zagranicznych” – powiedział January Ciszewski, prezes zarządu JR Holding ASI S.A.

Znany menadżer i biznesmen przypomniał, że na rynku kapitałowym wartość nadrzędną stanowi zaufanie akcjonariuszy i inwestorów, znajdujące odzwierciedlenie w ostatecznej wycenie każdej spółki.

„Chcemy je zdobywać nie poprzez publikowanie entuzjastycznych raportów czy komunikatów, ale konsekwentną realizację globalnej strategii naszej firmy, uczciwy i otwarty dialog ze wszystkimi interesariuszami oraz >>dowożenie<< satysfakcjonujących wyników finansowych” – dodał January Ciszewski.

Jak zauważył Artur Jedynak, wiceprezes zarządu JR Holding ASI, dołączenie spółki do grona firm notowanych na głównym parkiecie GPW stanowi odpowiedź na potrzeby i oczekiwania rynku, stale poszukującego możliwości lokowania kapitału w przyszłościowych projektach związanych z najbardziej dynamicznymi sektorami gospodarki.

„Nasza spółka stanowi swoisty pomost pomiędzy inwestorami indywidualnymi oraz instytucjonalnymi a najciekawszymi – choć często stawiającymi dopiero pierwsze kroki – firmami czy startupami” – tłumaczył Artur Jedynak.

W portfelu inwestycyjnym JR Holding ASI S.A. znajdują się m.in. SatRev (wrocławski startup uczestniczący w produkcji i wynoszeniu w przestrzeń kosmiczną satelitów), UNIQA (spółka rozwijająca technologię podejmowania decyzji ubezpieczeniowych w oparciu o AI) czy Flexee (mobilna aplikacja pełniąca funkcję nowoczesnego benefitu finansowego dla pracowników).

Na zakończenie wydarzenia Monika Gorgoń wręczyła przedstawicielom debiutującej spółki dyplom GPW oraz statuetkę byka symbolizującego giełdową hossę.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Source link

Leave a Comment