imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Joanna Senyszyn: Tusk chce podzielić polską scenę polityczną tylko na PiS i PO

hysrkqjvtqqnec6fm3rdcpa9wiz1211i.jpg


– Donald Tusk wraca do starej retoryki i chce podzielić polską scenę polityczną tylko na PiS i PO – tak w “Debacie Dnia” wystąpienie lidera PO komentowała Joanna Senyszyn. Były premier mówił m.in. o “ruskim ładzie”, który wprowadza PiS.

– Mocno mówił o błędach Zjednoczonej Prawicy, jak to pięknie wrócił, jak to teraz będzie naprawiał Polskę, że po tym wystąpieniu pomyślałem, dlaczego wyjechałeś? Co tam cię ciągnęło, że zostawiłeś Polskę samotną i że Zjednoczona Prawica siedem razy z rzędu wygrywała wybory – komentował Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski.

 

ZOBACZ: Kosiniak-Kamysz: chcieliśmy wprowadzić dodatek dla rodzin

 

Zdaniem Jakuba Rutnickiego z Koalicji Obywatelskiej “PiS przegra wybory”. Jak dodał, “Donald Tusk daje wiarę w zwycięstwo”. – My, jako zjednoczona opozycja, pójdziemy do tych wyborów”.

 

– W wyborach do senatu przegraliście. Dlaczego? Bo poszliśmy wspólnie, jako wspólna koalicja partii – mówił Jakub Rutnicki do posła Zjednoczonej Prawicy.

 

Wideo: Fragment programu “Debata Dnia”

 

“Tusk wraca do starej retoryki”

– Donald Tusk przede wszystkim wraca do starej retoryki i chce podzielić polską scenę polityczną tylko na PiS i PO, bo chce pokazać, że tylko Platforma będzie ta przeciwwagą dla PiS-u – mówiła Joanna Senyszyn z Lewicy. 

 

Zdaniem Bartłomieja Wróblewskiego z PiS Tusk zachowuje się nieuczciwie. 

 

ZOBACZ: Premier Mateusz Morawiecki: po czerwcu budżet państwa ma ponad 25 mld zł nadwyżki

 

– Takie słowa w ustach Donalda Tuska są nieuczciwe, on zdaje sobie z tego sprawę. To ma służyć temu, by zaognić atmosferę w Polsce – komentował poseł PiS.

 

– PiS przez 20 lat bardzo konsekwentnie ostrzegało Europę przed zagrożeniem z Rosji. Donald Tusk tych zagrożeń nie widział, bagatelizował je i nie umiał temu przeciwdziałać zarówno jak był premierem, jak i potem, gdy pełnił funkcję w Brukseli – dodał Wróblewski.

wys/prz/polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment