imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

JetClub uzyskuje od władz maltańskich certyfikat przewoźnika lotniczego

JetClub_HondaJet.jpg


Fot. PR Newswire/JetClub

ST. JULIAN’S, Malta, 9 czerwca 2021 r. /PRNewswire/ — JetClub, nowo uruchomiona marka oferująca dostęp do samolotów na zasadzie współwłasności, otrzymała certyfikat przewoźnika lotniczego (ang. Air Operator Certificate, AOC) wydawany przez maltański organ Transport Malta Civil Aviation Directorate (TM-CAD), na podstawie którego może rozpocząć obsługę lotów opartych na modelu współwłasności i lotów czarterowych.

Vishal Hiremath, dyrektor generalny i założyciel JetClub, powiedział: „Przez ostatnie 12 miesięcy opracowywaliśmy procesy, które spełnią rygorystyczne standardy bezpieczeństwa wyznaczone dla posiadaczy komercyjnego certyfikatu AOC. Jego uzyskanie potwierdza, że jako operator spełniliśmy, a nawet wykroczyliśmy poza wyjątkowo wysokie standardy operacyjne ustanowione przez władze maltańskie i unijne. To sprawia, że uzyskanie certyfikatu AOC jest dla JetClub kamieniem milowym”.

Charles Pace, dyrektor generalny ds. lotnictwa cywilnego w Transport Malta CAD, dodał: „Aby uzyskać certyfikat AOC, operator musi spełnić wysokie standardy regulacyjne, bezpieczeństwa i operacyjne. Kandydaci przechodzą przez rygorystyczny proces, aby wykazać, że będą w stanie prowadzić bezpieczną działalność w zakresie komercyjnych usług lotniczych. Jesteśmy dumni, że JetClub jest częścią maltańskiego i europejskiego ekosystemu lotniczego”.

Podczas wydawania certyfikatów AOC TM-CAD poszukuje wykwalifikowanego, doświadczonego personelu zajmującego kluczowe stanowiska w firmie, który może wykazać się udokumentowanymi zdolnościami operacyjnymi, standardami bezpieczeństwa i nadzoru nad konserwacją. Malta jest wysoko ceniona za stosowanie rygorystycznych standardów bezpieczeństwa oraz za posiadanie profesjonalnego organu transportowego i kompetentnego personelu, który tworzy przyjazne dla lotnictwa środowisko.

Spółka JetClub i jej siostrzana firma Jet It działająca na terenie USA to najwięksi na świecie operatorzy samolotów HondaJet. Spółka rozpoczęła działalność w Europie po dwóch latach szybkiej ekspansji na terenie USA. JetClub stara się zaspokoić potrzeby firm i osób prywatnych, które poszukują bardziej efektywnego, tańszego i przejrzystego podejścia do posiadania samolotu.

Po pomyślnym wejściu na rynek amerykański i europejski JetClub planuje dalszą ekspansję, dążąc do zaoferowania analogicznego poziomu dostępności i najwyższej jakości usług klientom na całym świecie.

JetClub:

JetClub jest innowacyjną firmą z branży lotnictwa biznesowego opartą na modelu współwłasności, która oferuje swoim członkom przystępne cenowo i przejrzyste rozwiązanie w zakresie prywatnych podróży. Członkowie zyskują elastyczność i wygodę, jaka wiąże się z posiadaniem biznesowego odrzutowca, jednocześnie bez konieczności mierzenia się z typowymi problemami i kosztami administracyjnymi i eksploatacyjnymi. JetClub posiada dedykowany zespół ds. operacji lotniczych, który zajmuje się szkoleniem pilotów, konserwacją, logistyką i operacjami międzynarodowymi. Światowej klasy zespół concierge zarządza wszystkimi szczegółami podróży i zapewnia najlepszą w swojej klasie obsługę. JetClub planuje docelowo działać na terenie Europie, Azji, Azji Południowej i Ameryki Południowej.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1528585/JetClub_HondaJet.jpg

Źródło: JetClub

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment