imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

JetClub uruchamia w Europie program dyspozycyjnego transportu lotniczego z współwłasnością ułamkową

1_26.jpg


Fot. PR Newswire/JetClub

Start podczas pandemii.

LONDYN i PARYŻ, 11 marca 2021 r. /PRNewswire/ — JetClub, nowa marka dyspozycyjnego transportu lotniczego założona przez Vishala Hirematha i Glenna Gonzalesa, byłych członków kierownictwa Hondy i Gulfstream, rozpoczyna działalność w Europie. Siostrzana marka firmy, Jet It, z powodzeniem działa w Stanach Zjednoczonych od dwóch i pół roku, a Grupa posiada obecnie flotę jedenastu samolotów HondaJet na całym świecie, co czyni ją największym operatorem HondaJet na świecie.

Firma opiera się na modelu współwłasności ułamkowej, w którym członkowie klubu kupują udział w odrzutowcu w zamian za określoną liczbę dni, a nie godzin, co jest niespotykaną innowacją w tej przestrzeni. JetClub ma na celu uczynienie dyspozycyjnego transportu lotniczego bardziej dostępnym przy niższych kosztach, doskonałej obsłudze klienta i bez obciążenia administracyjnego właściciela.

„Zaprojektowaliśmy JetClub tak, aby był łatwo dostępny, inteligentny, bezpieczny i oszczędny. Właściciele płacą tylko 2500 euro za godzinę, w tym opłaty handlingowej i za lądowanie, bez opłat za przebazowanie. Rozpoczęcie działalności w czasie pandemii jest okazją do przywrócenia firm do pracy poprzez zapewnienie mechanizmu, który umożliwia branży odbudowę części strat ekonomicznych spowodowanych przez pandemię. Zapewniając dostęp z oddzielnych terminali z dala od zatłoczonych lotnisk, przy zastosowaniu zaawansowanych środków ostrożności wobec COVID i przestrzeganiu lokalnych wytycznych, jesteśmy pewni, że nasze rozwiązanie jest dobrze dostosowane do potrzeb Europy obecnie i w przyszłości” – stwierdził Vishal Hiremath, współzałożyciel i dyrektor generalny JetClub Group i współzałożyciel Jet It.

Popyt na bezpieczne, odpowiedzialne i praktyczne podróżowanie gwałtownie wzrósł w wyniku pandemii, co znalazło odzwierciedlenie w popycie na prywatne loty na całym świecie, czego dowodem jest działalność spółki w USA, która odnotowała wzrost o 400% rok do roku. Europejskie firmy i osoby prywatne rozumieją wartość dyspozycyjnego transportu lotniczego, oczekując jednocześnie trwałych, korzystnych cenowo i przejrzystych wyborów. HondaJet jest jednym z najlżejszych, najcichszych i najbardziej paliwooszczędnych samolotów w swojej kategorii, gdyż spala czterokrotnie mniej paliwa niż większy odrzutowiec.

70% wszystkich lotów prywatnych trwa poniżej 3 godzin i odbywa się z udziałem mniej niż 4 pasażerów, co czyni je bardziej zrównoważonym, ekonomicznym, higienicznym, bezpiecznym i wygodnym sposobem na podróże lotnicze.

Samolot będzie stacjonował w różnych miejscach w Europie kontynentalnej w celu prowadzenia działalności komercyjnej, z maltańskim Certyfikatem Przewoźnika Lotniczego i licencją, wysoce doświadczonym, lokalnym zespołem i doświadczonymi pilotami HondaJet. Więcej samolotów dołączy do floty w tym roku.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1453967/JetClub2.jpg

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1453968/JetClub6.jpg

Źródło: JetClub

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment